REDACTIONEEL Hoewel het jaar 1986 al een eind op streek is, hier toch nog een aflevering van 'Scyedam' uit de 11de jaargang-1985. De in dit nummer opgenomen artikelen zou men alle onder de noemer 'zich herinneren' kunnen brengen. Zo heeft H. Noordegraaf een gedeelte uit de, jammer genoeg in complete, auto-biografie van Ary van der Sloot bewerkt. Uit deze biografie heeft hij enkele fragmenten gekozen, die niet alleen de persoon van Van der Sloot kenmerken, maar die ons ook enkele gebeurtenissen uit de dertiger jaren vanuit de invalshoek van een lid van de communistische partij laten meemaken. Geheel anders van aard zijn de jeugdherinneringen van M. Verkade aan de Grote Kerk, en van H. Stolk aan de landelijke omgeving van Schiedam in het begin van deze eeuw. Een idyllisch plaatje wordt beschreven door H. Kiela: Schiedam in de sneeuw. Hoe zal de weersgesteldheid zijn als u dit leest? Tantje Jet herinnerde zich ook iets. Wat dat was vertelt W.F. van der Sman. Tenslotte stelt W. Rook u in zijn rubriek 'Schiedam in oude fo to's een vraag over de tekst op een wandbord, dat in het oude ziekenhuis aan de Laan heeft gehangen. Wij van de redaktie weten het antwoord op W. Rooks vraag niet. U misschien? (HvdV) Inhoudsopgave: - H.NoordegraafUit de nagelaten her inneringen van Ary van der Sloot - belevenissen van een koaaunist p. 3 - N.Verkade, Die aorgen bleef het kwart voor negen p.20 - H.Kiela, Mintergezicht p.26 - N.P.Rook, Schiedaa in oude foto' 's (14) p.30 - W.F.v.d.Saan, De vergissing van de oude brugwachter p.33 - H.Stolk, Herinneringen p.35 - Boekennieuws p.38 - Rectificatie p.39 - R.N.Poels, Historie Actueel p.40 - Mededelingen p.48 Afbeelding omslag: Schaatsenrijders op de Broersvest bij 222 Huis te Riviere, 1914. 'Scyedam' is een uitgave van de Historische Vereniging Schiedam en wordt toegezonden aan leden en begunstigers. 25,00 individueel lidmaatschap 32,50 lidmaatschap per echtpaar 15,00 houders bejaardenpas Men kan zich als lid aanmelden bij de heer P. Plaisier, Vlaardingerdijk 414, 3117 ZW Schiedam (tel. 010-266475). Adreswijzigingen, opzeggingen e.d. graag aan hem opgeven. Redact ie Karei-Peter Companje Herman Noordegraaf Ruud Poe Is Hanneke van der Velden (eindredactie) Redactieadres Joh. Straussplein 152 3122 ZC Schiedam Telefoon: (010) 70 30 32

Scyedam | 1985 | | pagina 2