BOEKENNIEUWS RECTIFICATIE - "Het spoor terugBGS. 95 pag.59 foto's en afbeeldingen, niet verkrijgbaar in de boekhandel. Het boekje werd uitgegeven op initiatief van de Bedrijfsgemeenschap Schiemond en handelt over de geschiedenis van de sociale werkvoorziening in het algemeen, en van die in Schiedam in het bijzonder. - Op 12 november 1985 verscheen: "Kunst op straat, een beeldenroute door Schiedam" Een uitgave van de Educatieve Dienst van het Stedelijk Museum te Schiedam. Samenstelling: J. van Bokhoven, P. Schenkelaars en D. van de Vrie. Prijs S 5,00, verkrijgbaar in het Stedelijk Museum. Het boekje toont en beschrijft .51 kunstwerken, die op Schiedams grondgebied in de openlucht te zien zijn. Het eerste exemplaar werd uitgereikt aan de Schiedamse kunstenaar P. van Stuivenberg. - Op 21 december 1985 verscheen: "Overzichtstentoonstelling Jaap de Raat" met een bijdrage van Jaap de Raat en een inleiding van A. Slot. Het boekje is uitgebracht door de Historische Vereniging Schiedam, als catalogus bij de tentoonstelling in het Stedelijk Museummaar is ook los daarvan het aanschaffen meer dan waard Verkrijgbaar bij het Stedelijk Museum. Tot onze spijt is in het vorige nummer een ernstige fout geslopen. In het artikel van de heer Schwagermann zijn nl. de pag. 202 en 203 verwisseld. Hiervoor bieden wij U en de heer Schwagermann onze verontschuldigingen aan. De heer Schwagermann heeft ons bovendien laten weten, dat op pag. 199 de naam Hingmann wordt genoemd als vervaardiger van de panelen waarop het proces van het jeneverstoken afgebeeld is. Dit moet echter J. Schmiermann zijn. 258

Scyedam | 1985 | | pagina 38