INGEKOMEN MEDEDELING Ter gelegenheid van het 350-jarig bestaan van de Rijksuniversiteit Utrecht organiseert de Utrechtse Historische Studenten Kring het congres "Balans en Perspectief, over de aard en functie van kennis van het verleden". Doel van het congres is een balans op te maken van de ontwikkelingen in de nederlandse geschiedschrijving gedurende de laatste decennia en aan te geven welke richtingen de geschiedschrijving in zou kunnen slaan. Het congresprogramma omvat een twintigtal lezingen van nederlandse en buitenlandse historici en een vijfentwintigtal werkgroepen over gespecialiseerde onderwerpen. Tevens wordt aandacht besteed aan geschiedenis en onderwijs, historici en de arbeidsmarkt, geschiedenis en media, de ontwikkeling van werk- en vindplaatsen en presentatie van onderzoek in wetenschapswinkels. Datum: 22, 23 en 24 mei 1986 Plaats: De Uithof te Utrecht Informatie: Congrescomité "Balans en Perspectief" Instituut voor Geschiedenis, kamer B 22 Padualaan 14 Postbus 80.090 3508 TB Utrecht tel. (030) 53 40 63 Programma (onder voorbehoud en voor zover nu bekend) Lezinghouders: J.A. Aalbers, F.R. Ankersmit, P. den Boer, W.Th. Frijhoff, R.T. Griffiths, F.W.N. Hugenholtz, J. Lucassen, E. Mulder, H. Soly, S. Stuurman, Th. van Tijn, G.T.M. Trienekens en H.T. Wallinga. Werkgroeponderwerpengeschiedtheorie, professionalisering en verwetenschappelijking van de geschiedenis, bestuurlijke apparaten, politieke verhoudingen en partijgeschiedenis, staatsvorming, internationale betrekkingen, aristocratisering en democratisering, factor arbeid, sociale bewegingen, gezinsgeschiedenis, sexualiteit, discriminatie en uitsluiting, economische ontwikkeling en onderontwikkeling, bedrijfsgeschiedenis, consumentengedrag, rol van de overheid in het economisch levenwerkloosheid en crisiseconomie van het Ancien Regime, religie en macht, cultuurdragers, deviant gedrag, onderwijs en opvoeding, sub- en tegencultuur, stadsgeschiedenis en lokale en regionale geschiedenis. 259

Scyedam | 1985 | | pagina 39