MEDEDELINGEN Drs. D.J. Engelen, secretaris van de ANWB, onthult het centrale tekstbord op de Grote Markt. (Foto: A.S H. Groeneweg) 268 TERUGBLIK OP DE JUBILEUMVIERING In de maanden september en november vonden de activiteiten plaats in het kader van het 10-jarig jubileum van de Historische Vereniging Schiedam. Er kan worden teruggekeken op een serie succesvolle onderdelen. De start vond plaats op vrijdagmiddag 13 september. Bij fraai zonnig weer onthulde toen op de Grote Markt, aan de zijgevel van het stadhuis, de heer drs. D.J. Engelen, secretaris van de ANWB, het centrale tekst- en routebord, behorend bij de stadswandeling. Deze route kwam tot stand door samenwerking van gemeente, VVV, ANWB en Historische Vereniging. De ANWB bekostigde de borden. In totaal zijn 22 panden van tekstbordjes voorzien. Het gezelschap legde een deel van de route af, waarna, tijdens een bijeenkomst in Molen De Noord, de bordjes officiéél door de heer Engelen aan wethouder Posthoorn werden aangeboden Op zaterdag 14 september, de dag erna, vond de opening plaats van de Jubileumtentoonstelling in de zgn. Branderszaal van het herenhuis Lange Haven 97. Mevr. Burggraaf van Interbook International stelde deze prachtige zaal aan ons ter beschikking, voor welke geste wij haar zeer erkentelijk zijn. De tentoonstelling bevatte een overzicht van 10 jaar Historische Vereniging, samengesteld door mevr. F. Wolter-Kleinendorst. Het andere deel werd ingenomen door ruim 100 prentbriefkaarten, gegroepeerd rond een aantal thema's, en samengesteld door zes leden van de werkgroep Prentbriefkaarten (H. Beekman, A. Gordijn, A.v.d. Haagen, H. Kiela, P. Plooij en C. Pluijm). De benodigde tentoonstellingsborden werden belangeloos uitgeleend door de Gemeentelijke Archiefdienst van Rotterdam. Eveneens dank aan de Bondsspaarbank Schiedam voor het beschikbaar stellen van de dia-faciliteiten. Op 5 oktober konden de Schiedammers een tiental fraaie panden ook inwendig bekijken tijdens "Schiedams Open Huis". Ook hier werd door honderden gebruik van gemaakt. Dank aan de eigenaars en medewerkers (de Werkgroep Promotie), zonder wier inzet deze dag niet zo succesvol zou zijn geweest.

Scyedam | 1985 | | pagina 48