269 Het weer bleef meewerken, zodat ook 12 oktober een feestelijke dag werd. Toen werden aan de eigenaren van de panden Lange Nieuwstraat 219, Overmaassesteeg 5 en Buitenhavenweg 98, 'Scidam '-ereschildjes uitgereikt. Onze oud-voorzitterde heer C. van der Geer schroefde de schildjes aan de gevels. De dag werd begonnen met een officiële bijeenkomst in de Evangelisch Lutherse kerk en eindigde met een bezichtiging van de woning Overmaassesteeg 5 en het distilleerderijcomplex van Johs de Kuyper Zoon. 's Middags vond ter gelegenheid van ons jubileum nog een buiten gebeuren plaats, verzorgd door het pas opgerichte Antonis- of Dragersgildewaarbij een oude schuit werd gelost en het Zakkendragershuisje was opengesteld. ft In deze weken verschenen ook het dikke jubileumnummer van het tijdschrift Scyedam en het jubileumgeschenk voor alle leden, de kalender met tekeningen van Octave DeConinck. Tot slot vond op woensdagavond, 6 november, in de aula van het Stedelijk Museum de Jubileumavond plaats. Onze voorzitter, R.W. Poels, hield een jubileumtoespraak (zie elders in dit nummer) en oud-journalist Leo Nelissen haalde herinneringen op aan zijn Schiedamse periode rond 1950. De waardering van de volle zaal was overduidelijk. De avond werd feestelijk opgeluisterd door het optreden van het Middeleeuwse Gheselscap 'Goet ende Fyn onder leiding van Robbert van Lint. De groep bracht heerlijke zang en muziek, waarbij het gebruik maakte van tientallen nagebouwde en authentieke middeleeuwse muziekinstrumenten. Na afloop werd in de kelder van het museum nog wat nagevierd. Het was de afsluiting van een succesvolle serie jubileumactiviteiten. Alle medewerkers dank voor de inzet. R.W. Poels (voorzitter)

Scyedam | 1985 | | pagina 49