271 Verantwoording Een stad van 710 jaar als onderwerp van een vereniging die zelf maar tien jaar bestaat. Is even stilstaan op zijn plaats, laat staan een jubileumviering? Het gevaar is aanwezig, al lezend in de kroniek in het vorige week bij alle leden in de bus gegleden jubileumnummer, op de voorbije 10 jaar met zelfgenoegzaamheid terug te zien. Natuurlijk, er is wel wat gerealiseerd. Enige voldoening over de groei en bloei hoeft niet te worden onderdrukt. Maar bestuur en leden van de werkgroepen zijn geen mijmeraars, maar werkers. En zo'n opsomming van activiteiten is toch vooral bedoeld als een uitgebreide verantwoording voor het doen en laten van bestuur en werkgroepen, tegenover onze leden, tegenover de stad Schiedam, het stadsbestuur en bevriende instellingen. Ik blijf graag wat langer stilstaan bij die verantwoording. Het lijkt zo simpel de vereniging voort te loodsen. Het is maar schijn. Weliswaar is er één alles omvattend onderwerp: "De geschiedenis van Schiedam", maar hoe verschillend kan en moet dit maar hoe verschillend kan en moet dit worden uitgewerkt. Er zijn veel benaderingswijzen, veel facetten, èn: zoveel zinnen: - leden geihteresseerd in oude foto's - andere ledenin afwachting van doorwrochte artikelen met veel voetnoten - weer andere leden met zorg voor de historische gebouwen in de stad. - leden uit op interessante lezingen, boeken, kalenders - actieve en passieve leden. En je moet ze allen vasthouden en hun deel geven. Alleen met een tijdschrift kom ]e er niet. En je wilt, moet ook een soort service-instituut voor de stad zijn. Vandaar de zo verschillende activiteiten, die ook voor de toekomst gegarandeerd worden: tijdschrift interviews lezingen uitgeven van publicaties, kalenders, kaarten tentoonstellingen contacten met de gemeente ere schildjes archiefonderzoek actie tegen sloop inventarisatie prentbriefkaarten documentatie inventarisatie historische bebouwing Naast het bestuur zijn werkzaam: - werkgroep historische bebouwing - werkgroep prentbriefkaarten - lezingencommissie - werkgroep verkoop en promotie - werkgroep industriëel erfgoed - redactie tijdschrift - fonds historische publicaties - diverse ad hoe commissies voor tentoonstellingen en acties En geen der activiteiten mag worden verwaarloosd. En dan ook nog oppassen voor de beeldvorming, je image. Dank Het is dan ook op zijn plaats, op dit moment al die werkers binnen de vereniging eens hardop te bedanken! Maar niet alleen onze eigen inzet is er oorzaak van dat die vereniging is, zoals wij haar thans kennen. We stellen er prijs op nogal nadrukkelijk onze dank uit te spreken aan het adres van diverse instanties en instellingen. Gedurende het hele bestaan heeft de Hist. Ver. Schiedam van uiteenlopende zijden medewerking verkregen. Zonder al die morele en financiële steun had de verenigingen niet van de grond kunnen komen en was de vereniging in de huidige vorm onmogelijk geweest. We noemen allereerst de gemeente Schiedam in al haar vormen en uitingen - gemeentebestuur (B W) (subsidie en speelruimte) - dienst gemeentewerken (veel positieve contacten) - dienst woningbeheer (idem) - div. secretarieafdelingen - directie en medewerkers van het Stedelijk Museum (10 jaar te gast/ lezingen tentoonstellingen - gemeentearchief (doorlopend medewerking) - Voorts al dan niet Schiedamse fondsen, die ons regelmatig financieel terzijde stonden (van kasten tot bijdragen voor publicaties):

Scyedam | 1985 | | pagina 51