272 - Stichting Cultureel fonds - Stichting De Groot-fonds - Stichting Opbouw Schiedam - Anjerfonds - VVV en SG - Schiedamse boekhandelaren - de Schiedamse pers, zonder hun promoting zouden we nergens zijn geweest. - diverse bedrijven (eerste jaren sponsoring, nadien incidentele steun). Terugkomend op de activiteiten, er zal niet aan te ontkomen zijn, dat de ene activiteit meer opvalt dan de ander. Er zijn wel eens perioden geweest, dat het leek, ik zeg leek, of het protesteren tegen afbraak het belangrijkste en enige was. Dat soort activiteiten werd dan met meer dan gewone aandacht gevolgd. Wij van onze kant menen te mogen stellen, dat wij in alle voorkomende gevallen na zorgvuldige afweging zijn te werk gegaan. Oprecht, maar ook terecht, met faire middelen, werd gestreden, zonder de andere activiteiten van de vereniging te verwaarlozen. En omgekeerd, ook nooit heeft, omwille van de vrede, de signalerende, waarschuwende stem van de vereniging gezwegen. In de toekomst zal de vereniging zich even kritisch, maar tegelijkertijd even positief en actief blijven opstellen. Toekomst Deze laatste zin geeft direct een beeld van de toekomst: Alle vanavond genoemde en U bekende activiteiten blijven. Nieuwe activiteiten zijn moeilijk aan te pakken. - we bestrijken al zo'n groot scala van activiteiten - maar tevens is de in verhouding kleine groep actieve leden overbezet. Sluimerende wensen als - een eigen thuis - werkgroep Schiedamse kroniek, schijnen nog niet te kunnen worden aangepakt. Misschien zijn er mogelijkheden een werkgroep Kethel op te richten. Toekomst op korte termijn: - de hoop is gericht op een verdere groei van het ledental - de afgelopen week is door de vereniging de kopij aangeleverd voor een bijdrage aan een nederlandse gids voor industrieel erfgoed. Deze verschijnt in april en wordt misschien in Schiedam ten doop gehouden. - Begin 1986 zal een boekje verschijnen over het Weeshuis der Hervormden, van de heer C. Suttorp - In december organiseert de vereniging i.s.m. het Stedelijk Museum een tentoonstelling over het topografisch werk van Jaap de Raat. De opening is één week verschoven naar 21 december. - De vereniging brengt bij deze tentoonstelling een uitgebreide catalogus met tekst, o.a. van de kunstenaar zelf, en met veel afbeeldingen. Nu reeds aanbevolen. - We herinneren de leden en niet-leden aan de pas verschenen kalender van 1986. Voor de leden als geschenk. Maar ook te koop in de boekhandel. - Tot slot In het voorjaar tracht de vereniging een symposium te houden met als onderwerp: "De werkgelegenheid in Schiedam, vroeger, nu en in de toekomst." in samenwerking met de gemeente Schiedam, de maatschappij voor nijverheid en handel, het gemeentearchief en de Schiedamse service-clubs. Of een en ander werkelijkheid wordt zal de nabije toekomst leren. Tot slot In 10 jaar is, met hulp van anderen, veel gedaan, móest veel gedaan worden. Een achterstand was in te halen. Er zal echter nog veel meer gedaan moeten worden. Mogen wij daartoe een beroep doen op U leden en op U instanties en instellingen die ons tot nu, daartoe in staat hebben gesteld. Met aller steun kan de Historische Vereniging Schiedam de zichzelf opgelegde taak ook in de toekomst aan. R.W. Poels, voorzitter 6 november .1985

Scyedam | 1985 | | pagina 52