277 houden van een symposium of een avondvullende serie lezingen, een tocht door Schiedam, waarbij ook het interieur van verschillende gebouwen kan worden bezichtigd, het uitbrengen van een jubileumnummer van ons tijdschrift, een contactdag met de besturen van onze zusterverenigingen, een schildjesactie, een kersttentoonstelling e.d. Aangezien deze plannen zich nog in het ontwikkelingsstadium bevinden, zijn er nog geen definitieve mededelingen over te doen, behalve dan, dat de activiteiten zich in het najaar, rond de oprichtingsdatum, zullen afspelen. De heer Groenendaal informeert naar de exploitatie van het Fonds Historische Publicaties en vraagt hoeveel exemplaren er van het boek "Geen Ideaalmenschen" zijn verkocht. De penningmeester geeft ten antwoord dat er van dit boek thans nog tachtig exemplaren over zijn. Hij wijst echter op de hoger uitgevallen drukkosten als gevolg waarvan de inkomsten uit verkoop deze kosten niet geheel dekken. De voorzitter doet mededeling van een tweede uitgave die thans onder handen van het fonds is en wel een boek over het v.m. Weeshuis der Hervormden. De heer Companje, lid van de beheerscommissie van het fonds licht deze publicatie toe en zegt dat deze dit jaar zal verschijnen. Als derde publicatie denkt het fonds aan de Schiedamse bibliografie. De heer Groenendaal doet het voorstel de gemeente te benaderen voor bijdragen voor het boek over het weeshuis. De voorzitter antwoordt hierop dat deze publicatie veel minder problematisch zal zijn, terwijl de penningmeester nog aanvult dat de kosten van dit boek aanzienlijk lager zullen uitvallen. De heer Geerdes doet de suggestie het bestuur van de stichting de Lindenhof te benaderen voor een bijdrage. De voorzitter zegt dat dit zal gebeuren zodra de begroting van deze uitgave bekend is. Tenslotte keurt de vergadering de begroting voor het komend verenigingsjaar goed. 9. BENOEMING KASCONTROLECOMMISSIE De voorzitter wijst de vergadering erop dat ingevolge het op de vorige jaarvergadering genomen besluit een lid van de kascontrólecommissie jaarlijks dient af te treden. De vraag is echter hoe dit besluit geïnterpreteerd moet worden nu de kascommissie voor 1984 eerst heden, met terugwerkende kracht, is benoemd. Hij verzoekt de vergadering hierover een uitspraak te doen. Aangezien er geen tegenstemmen zijn voor het voorstel de kascommissie opnieuw te benoemen, besluit de vergadering de leden van deze commissie, de heren Hopman en Hommel te herbenoemen. De voorzitter uit de wenselijkheid ook een plaatsvervanger te benoemen en vraagt de vergadering hiervoor een voordracht te doen. Hiervoor wordt echter geen voordracht gedaan. 10. BESTUURSMUTATIES Overeenkomstig artikel 12 lid 2 treden als bestuurslid af mevrouw F.A. Wolter-Kleinendorst en de heren F.L. Geerdes en J.M.M. Jansen. Zij stellen zich herkiesbaar en worden door de vergadering herbenoemd. Van de zijde van de vergadering zijn geen voordrachten gedaan. 11. RONDVRAAG De heer Fredriks vraagt naar de toestand van de verzameling distillateursetiketten die destijds via de heer Rosman aan de vereniging zijn overgedragen. De heer Rook geeft ten antwoord dat deze veilig zijn opgeborgen in dozen maar nog niet beschreven zijn. Dit zal wel te zijner tijd gebeuren. De heer Fredriks vraagt voorts waar het verenigingsarchief is geborgen, waarop de heer Rook antwoordt dat dat in de vergaderzaal van huize Stricklede is. De heer Fredriks doet de suggestie de geschiedenis te schrijven van het dit jaar verlaten broederklooster aan de Warande, waarop de heer Groenendaal aanvult dat hij hiervoor wel een auteur weet. De voorzitter zegt dat het manuscript hiervan hetzij kan worden aangeboden aan de redactie van ons tijdschrift, hetzij aan het Fonds Historische Publicaties. Overigens zegt de heer Groenendaal dat het hoofdgebouw van het klooster intact zal blijven, maar dat achter dit gebouw verbouwingen zullen worden uitgevoerd. De heer Hommel vraagt of het bestuur bekend is met de eventuele plannen voor de sloop van de Oosterkerk aan de Rotterdamsedijkdit in verband met het daar aanwezige antiek. De voorzitter zegt dat het bestuur hiervan weet, waarop de secretaris aanvult dat deze sloopplannen waarschijnlijk voorlopig van de baan zijn. De heer Groenendaal zegt blij te zijn met de door de vereniging vervaardigde index op het boek "Het levend verleden van Schiedam" van GLutke Meijer en doet de suggestie in het vervolg geen uitgaven meer te accepteren als er geen index bij is. Hij zegt dank aan de genen die deze index hebben samengesteld. De heer Meyer verwijst naar het artikel van Spinoza in de laatste jaargang van Scyedam en doet de suggestie meer aandacht te besteden aan soortgelijke personen bijv. aan Francois HaverschmidtDe heer Groenendaal wijst in dit verband ook nog op Jan van Riebeeck. Mevrouw Janse deelt mee dat er in de laatste V.V.V.-folder twee nogal storende fouten voorkomen en

Scyedam | 1985 | | pagina 57