278 vraagt of het bestuur niet voor rectificatie kan zorgen. Ten eerste wordt het huisnummer van het woonhuis van Franqois Haverschmidt verkeerd vermeld en ten tweede wordt Aleida ten onrechte gravin genoemd. De secretaris geeft ten antwoord dat binnenkort, in het kader van het zgn. tekstbordjesplan, op het woonhuis van Haverschmidt een tekstbordje zal worden aangebracht ter memorering aan diens verblijf aldaar. Wat Aleida betreft zegt hij dat zij inderdaad ten onrechte gravin wordt genoemd en dat zij deze titel nooit gedragen heeft. Hij doet enige mededelingen omtrent de afkomst van Aleida en zegt dat zij wel vrouwe van Schiedam was. De heer Groenendaal deelt mee dat in 's-Hertogenboschter gelegenheid van het achthonderdjarig bestaan, muntstukken zijn geslagen ter waarde van S 5,die daar als gewoon betaalmiddel kunnen worden gebruikt, de zgn. gerritjes. Hij doet de suggestie voor Schiedam, bij gelegener tijd een dergelijk muntstuk uit te geven. Spr. zegt voorts dat in de pauze een oude foto kan worden bezichtigd van een pand aan de Broersvest waarop familieleden van hem voorkomen en waarin binnenkort een Pakistaanse modezaak zal worden gevestigd. De heer Fredriks vraagt of er voor Scyedam genoeg kopij is en wijst op de artikelen in het destijds verschenen blad van de Schiedamse Gemeenschap. De heer Companje antwoordt namens de redactie dat er destijds reeds enkele artikelen van F. Bordewijk uit dit blad zijn overgenomen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering.

Scyedam | 1985 | | pagina 58