Op 18 april 1928 opende burgemeester Gijsen officieel het Schooltuinencomplex. Het was die dag koud weer, 's morgens sneeuwde het nog. Maar ondanks dat moesten de kinderen toch naar een aantal redevoeringen luisteren waarbij hen vooral voor ogen werd gehouden dat het een voorrecht was om zo'n tuin te krijgen. Dat je een uitverkorene was om hier kennis der natuur op te doen en dat je dus maar goed je best moest doen en Men vond in alle opzichten de stichting van deze tuinen belangrijk. Het was bij die opening dan ook verschrikkelijk druk. Ook de Regenten van het Weeshuis waren aanwezig (zij hadden een flinke bijdrage gegeven)evenals vele andere genodigden. Na de opening namen de kinderen bezit van het hun toegwezen lapje grond. Van werken kwam die dag echter niets meer. Daar begon men mee op de eerste dag van het rooster. Elke dag tussen 5 en 7 's middags konden de kinderen op de tuin werken. Elk kind twee maal per week. Op maandag én donderdag de leerlingen van de R.K. scholen, op dinsdag en vrijdag de gereformeerde/protestantse leerlingen en op woensdag en zaterdag was de beurt aan de kinderen die op openbare scholen les kregen. Op deze laatstgenoemde dagen hadden de kinderen 's middags vrij van school waardoor wel drie groepen tegelijk konden werken. Vanaf die tijd begonnen, dankzij de kinderlijke zorg de kweekbedden zich te vullen met radijs, krootjes, andijvie, boontjes, sla, uien, kool en, over één bed snijbloemen, zoals duizendschoon, lathyrus en 53

Scyedam | 1986 | | pagina 21