tigd. Voor zijn benoeming was hij al tien jaar bij het bedrijf werkzaam. Op een hier bij afgedrukte foto bij zijn 25 -jarig jubileum zien we de scheepshal met op de ach tergrond twee voorstevens van mijnenvegers met daarop de bouwnummers. In het midden zit de jubliaris met zijn familieleden en op de voorgrond zien we Gusto's Mu ziekvereniging met dirigent Karseboom. Achter het katheder staat Van Housselt (kernlid) tijdens zijn toespraak. Tenslotte werd in november 1937 nog een zoon van Frans, te weten Henry J.A.M. Smulders (geboren 3 april 1908) als lid van de Raad van Beheer benoemd. Smulders is dus lang een familiebedrijf gebleven. Dit gold ook voor het werk nemersbestand. Vele vaders werkten hier met hun broers, zonen en neven. Ook in on ze familie was dit het geval. Een zwager van mijn vader kwam reeds in oktober 1905, dus twee maanden na de opening van De Schelde uit Vlissingen bij Smulders in dienst en behoorde tot de werkers van het eerste uur. Hoewel hij in 1906 weer vertrok heeft hij er toch voor kunnen zorgen dat mijn vader in juni 1906 in de gieterij kon gaan wer ken. In 1908 kwam mijn oom weer terug bij Smulders en door zijn bemiddeling kon toen ook een jongere broer van mijn vader daar als ijzerwerker komen werken. Na het vertrek van Smulders naar Schiedam heeft zich op het terrein in Slikkerveer een nieuw bedrijf gevestigd, nl. N.V. Internationale Stalen en Gewapendbeton Scheepsbouw Mij 'de Maas'. In 1941 is Gusto weer teruggekomen op dit terrein voor het bouwen van pontons e.d. Tijdens het 25-jarig jubileum van N. W. Conijn 76

Scyedam | 1986 | | pagina 14