HET WEESHUIS DER HERVORMDEN HERREZEN C. Suttorp Ik moet beginnen met het uitspreken van mijn verontschuldigingen, wanneer ik hier bewust over het voormalig Weeshuis der Hervormden schrijf en niet de naam Linden hof gebruik. Eeuwenlang heeft dit unieke gebouw aan ontelbare weeskinderen een tehuis en een toekomst gegeven. Slechts tientallen jaren droeg het de naam Lindenhof. Wil men over de geschiedenis van dit monumentale gebouw schrijven dan schrijft men over de geschiedenis van het Weeshuis der Hervormden. Vraag een willekeurige Schie dammer naar de Lindenhof dan zal deze U prompt antwoorden 'Oh, je bedoelt het Weeshuis.' Op dit weeshuis, met zoveel kosten en moeite door de Schiedamse burgerij opgericht, mag Schiedam trots zijn. Voor ons oud-wezen zal het ook altijd het Wees huis blijven. Het doet ons pijn te weten, dat over een aantal jaren dit historische ge bouw onder de naam Lindenhof niemand meer iets te zeggen heeft. Genoeg nu over de naam, men moet het ons oud-wezen maar niet kwalijk nemen dat we ons tehuis het Weeshuis blijven noemen. Men spreekt van een wonder, als een patiënt na vele ernstige ziekten en zware opera ties weer geheel herstelt. Ook het Weeshuis is jarenlang een ernstige patiënt geweest. Het huis, dat aan ouderloze kinderen onderdak bood, stond eenzaam, door God en iedereen verlaten af te sterven. Het begon in 1972 bij de ontruiming van het pand. De eerste ziekten begonnen zich te openbaren. Grote, open wonden vertoonden zich toen de ramen door baldadige lieden waren ingegooid. De heelmeesters konden niets 86

Scyedam | 1986 | | pagina 24