CONCEPT Notulen van de Algemene Ledenvergadering van de Historische Vereniging Schiedam gehouden op 20 maart 1986. Volgens de presentielijst waren in de aula van het Stedelijk Museum 26 leden aanwezig. 1. Opening De voorzitter opent om 20.10 uur de vergadering en heet de aanwezigen welkom, in het bijzonder de heer P. Ratsma van het Gemeente-Archief te Rotterdam, die na afloop van de vergadering een lezing zal hou den over de architect J. Verheul. Ook begroet hij met name ons erelid mevrouw A. Groeneweg-Metselaar. Berichten van verhindering zijn ontvangen van de heren PA. Sey en W.P. Rook. De voorzitter verzoekt de leden de presentielijst te tekenen. 2. Resumtie De notulen van het verhandelde in de Algemene Ledenvergadering van 2 april 1985 worden ongewijzigd vastgesteld. 3. Stichting Fonds Historische Publicaties De voorzitter licht dit agendapunt nader toe en memoreert de oprichting van dit fonds in 1984 als werk groep van de vereniging. Hij noemt de redenen om dit fonds in een stichting om te zetten en wijst er daar naast op dat met name via het bestuur van de stichting een binding met de vereniging zal blijven bestaan. Conform het voorstel van het bestuur besluit de vergadering het fonds als werkgroep van de vereniging op te heffen, de bevoegdheden van deze werkgroep over te dragen aan de stichting en de concept statuten van de Stichting Fonds Historische Publicaties i.o. goed te keuren. 4. Jaarverslagen Het jaarverslag van de secretaris alsmede de verslagen van de werkgroepen over 1985 worden door de vergadering goedgekeurd. 5. Jaarstukken De voorzitter licht de jaarrekening over 1985 toe en gaat vervolgens over tot de voorlezing van de verkla ring van de kascontrole-commissie, die de vergadering voorstelt het bestuur decharge te verlenen. De vergadering besluit dienovereenkomstig. 6. Begroting en beleid 1986 De voorzitter licht zowel de beleidsnotities als de begroting voor het komende jaar toe en doet namens het bestuur het voorstel deze goed te keuren. De vergadering besluit conform. 7. Benoeming kascontrolecommissie De voorzitter wijst erop dat de twee huidige leden van de kascontrolecommissie, de heren J. Hommel en G.M. Hopman, twee achtereenvolgende jaren in functie zijn geweest en dus statutair dienen af te treden. Hij verzoekt de vergadering een voordracht te doen voor de benoeming van nieuwe leden van de com missie. Aangezien echter geen kandidaten worden voorgedragen, wordt dit agendapunt aangehouden tot een volgende vergadering. 8. Bestuursmutaties De voorzitter zegt dat volgens artikel 12 lid 2 van de statuten de bestuursleden R.W. Poels, R. van Emden, H.J.A. Sondermeijer en M.G.P. Treytel dienen af te treden. Zij stellen zich herkiesbaar en worden door de vergadering herbenoemd. Van de zijde van de vergadering zijn geen tegenkandidaten ingediend. 32

Scyedam | 1987 | | pagina 32