met een rijweg van 4 meter breed. Verder moest er een pad van 2 meter breed komen, dat parallel aan de spoorlijn naar de polderkade van de West- Abtspolder zou leiden. De overweg zou worden beveiligd met twee wipsluitbomen van 4 Vi meter lengte, voorzien van een traliewerk. De perrons van de treinhalte zouden worden voorzien van nieuwe afgangen naar de overweg. Het onderhoud van de overweg zou voor rekening van de HIJSM komen. Na enig heen-en-weer geschrijf over detailpunten en het verkrijgen van de nodige vergunningen van Delfland voor waterbouwkundige wer ken, het verleggen van twee slootjes, kon in juni 1895 eindelijk najaren van discussies en onderhandelingen tussen het Kethelse gemeentebestuur en de HIJSM overeen stemming over de kwestie worden bereikt en kon men overgaan tot het aanbrengen van een betere beveiliging van de spoorwegovergang aan de Buitenkerklaan en het geschikt maken van het wegdek voor voetgangers en rijdend verkeer. De treinhalte voldeed in een behoefte. Op 22 februari 1906 verzocht de HIJSM het Kethelse gemeentebestuur, zonder dat dit er om had gevraagd, om een vergunning tot het bouwen van een houten abri of wachtruimte, gefundeerd op klinkers in ce- mentmortel en afgedekt met asfaltpapier. Deze abri moest langs de spoorbaan komen te staan aan de kant van de Polderweg. Burgemeester Marei, de opvolger van burgemeester Ypeij, verleende deze vergunning op 26 februari en stuurde de dag er voor, op 25 februari, aan het Ministerie van Waterstaat een brief waarin hij namens de inwoners van zijn gemeente de wens tot verbetering van de halte uitsprak. In verband met het toenemend gebruik van de halteplaats verzocht hij om: - het aanbrengen van een voorziening voor het kopen van kaartjes. Door een kleine verandering aan de wachterswoning zouden de reizigers bij de wachter kaartjes kunnen kopen zonder bij hem binnen te hoeven komen. Voor het aangeven van de aankomst- en vertrektijden van de treinen vond burgemeester Marei het wenselijk een wekkerklok aan te brengen; - het verbeteren van de bestaande abri door het leggen van een houten vloer, het op hangen van schuifdeuren en het maken van een raampje in het dak; - liefst het vervangen van de bestaande inrichting door een echt stationsgebouwtje, De treinhalte Kethel- Spaland na 1911 (foto: gemeentearchief) 167 lettrf

Scyedam | 1987 | | pagina 11