HOLLArtDSCHF^POORWK HALTE KETHEU jdef /noono oor Wonderdood/f/e/ Zff/i/re//? v312 fórAedm ree/red 01 c/oorm.des Aonderd/pj j/eeds aa/7 de/?c//e KETHEL doppen /?ef opnemen e/7 m'dodrn m/r/we®. Aanplakbiljet van de wijziging in de zomerdienstregeling van mei 1906 trein no. 328, die om 9.19 uur uit Schiedam vertrok. Boeren die de donderdagmarkt in Delft bezochten waren nu verplicht om in plaats van met de stoptrein, de reis per bootje of met hun eigen voertuig te maken. Anders zouden zij te laat op de markt komen om hun zaken te kunnen doen. De verontwaardigde treingebruikers gingen over tot een massale protestactie, want waar dan ook anders 40 a 50 veehouders des Don derdags voor het vervoer per trein aan de halte aanwezig waren, maakte 1.1. Donderdag 3 mei geen enkele veehouder van dit middel gebruik! De boeren hadden verzocht om trein no. 312 weer te laten stoppen. De HIJSM loste dit probleem op, door vanaf donderdag 31 mei voor trein no. 312 opnieuw bij Kethel een stop in te lassen. Deze trein vertrok om ongeveer acht uur uit Schiedam, maar dit tijdstip zal voor de vroeg uit de veren stap pende Kethelaars wel geen probleem zijn geweest. Het station en de overweg werden lange tijd beheerd door de overwegwachter- annex-stationschef Doornbos. Doornbos had in 1896 zijn aanstelling van de HIJSM aan de halte gekregen en hij vervulde zijn ambt tot grote tevredenheid van het Kethel- se gemeentebestuur en het publiek. De opvolger van burgemeester Marei, Verveen, werd dan ook kwaad toen in juni 1911 de twee dienstkloppende Rijksveldwachters Didier en Beuman tegen Doornbos proces-verbaal opmaakten, omdat deze op een zondagochtend om 4 uur niet aanstonds de bomen van de overweg na het passeren van de trein had geopend. Verveen meldde dit op 20 juni aan de spoorwegmaatschap pij en hij schreef daarbij dat hij had geconstateerd, dat Doornbos reeds de gehele nacht in dienst was geweest, waardoor deze ten zeerste was vermoeid. Het overweg- wachterschap was in deze tijd een 24-uurs baan. Omdat op genoemd tijdstip bijna nooit iemand de overweg passeerde, was het enigszins langer gesloten blijven van de 169

Scyedam | 1987 | | pagina 13