Notulen van de Algemene Ledenvergadering van de Historische Vereniging Schiedam gehouden op 23 maart 1987 in 'Zaal Irene', Nieuwe Haven 155 te Schiedam. De presentielijst werd getekend door 19 leden. 1. Opening Om 20.10 uur opent de voorzitter de heer R.W. Poels de vergadering en heet de aanwezigen welkom, in het bijzonder de heer N.L.M. Arkesteyn, die na afloop van de vergadering een lezing zal houden over het Schiedams papiergeld in de Franse tijd. Spr. zegt dat dit de eerste maal is dat wij buiten de aula van het Stedelijk Museum een vergadering hou den, om reden dat wij niet langer kosteloos over die ruimte kunnen beschikken. De hoge kosten ver bonden aan het gebruik van de aula, heeft ons doen besluiten naar de huidige ruimte uit te wijken. Spr. verzoekt de aanwezige leden de presentielijst te tekenen en doet enkele mededelingen van huis houdelijke aard. 2. Ingekomen stukken en mededelingen De secretaris resumeert een ingekomen brief van de heer J.L.J. M. Meyer en doet het voorstel deze ter af doening in handen te stellen van het bestuur. De vergadering besluit dienovereenkomstig. De voorzitter deelt mee dat in de pauze een selectie uit onze verzameling jeneveretiketten zal zijn te be zichtigen. Hij doet voorts de mededeling dat waarschijnlijk eind april de conservator van het jenever museum te Hasselt in België voor onze vereniging een lezing zal houden over de Hasseltse jeneverin dustrie. Een nadere datum zal nog worden bekend gemaakt In juni zal onze zustervereniging West- land onze stad bezoeken en door onze vereniging worden rondgeleid. 3. Resumtie In de notulen van de Algemene Ledenvergadering van 20 maart 1986, zoals afgedrukt in 'Scyedam' 1987 nr. 1 pag. 32, wordt in de 2e regel onder agendapunt 7 het woord 'statuair' vervangen door 'volgens een besluit van de Algemene Ledenvergadering'. Met inachtneming van deze wijziging worden de notulen vastgesteld. 4. Goedkeuring jaarverslagen over 1986 De voorzitter geeft een resumé van de ter vergadering uitgereikte jaarverslagen en zegt dat door een zet fout de laatste 8 regels op pagina 4 en de eerste 2 regels op pagina 5 abusievelijk onder het jaarverslag van het archief der vereniging zijn gekomen, terwijl deze regels onder het jaarverslag van de Werk groep Etiketten thuishoren. Op pagina 4 dient in de vierde regel van onderen de naam 'A.J. van Vuuren' toegevoegd te worden, terwijl de naam 'Florijn' wordt vervangen door 'P. Dirkzwager'. Met inacht neming van deze wijzigingen worden de jaarverslagen goedgekeurd. 5. Financieel jaarverslag over 1986 De voorzitter merkt op dat, aangezien vorig jaar geen kascommissie is benoemd, er thans een kas controlecommissie met terugwerkende kracht benoemd dient te worden. Het bestuur stelt voor de he ren A.J. van der Tang en F. Wolter te benoemen. De vergadering gaat hiermede accoord en besluit dienovereenkomstig. De secretaris doet voorlezing van de verklaring van de kascontrolecommissie, die de boeken heeft ge controleerd en in orde bevonden. Voorgesteld wordt het bestuur decharge te verlenen over 1986. De vergadering besluit conform. 6. Begroting en beleid 1987 De voorzitter licht de begroting voor 1987 toe, wijst op het uitgetrokken bedrag voor de Stichting Stadsherstel en licht de doelstellingen van deze stichting nader toe. De begroting voor 1987 wordt door de vergadering goedgekeurd. De voorzitter zegt voor het komend jaar geen beleidsnotities te hebben opgesteld in verband met zijn komend aftreden. Hij wijst er evenwel op dat de meeste punten uit vroegere beleidsnotities hun geldig heid behouden. Hij spreekt in dit verband van een 'beproefd beleid'. 192

Scyedam | 1987 | | pagina 36