7. Benoeming kascontrolecommissie Als leden van de kascontrolecommissie voor 1987 stellen zich beschikbaar de heren H. Sondermeijer en W. Groenendaal. De vergadering gaat met deze voordracht accoord. 8. Bestuursmutaties De voorzitter wijst er allereerst op dat ingevolge artikel 12 lid 2 der statuten de heren K.P. Companje, P. Plaisier en W.P. Rook dienen af te treden. Zij stellen zich herkiesbaar en worden, overeenkomstig het voorstel van het bestuur, herbenoemd. Als nieuw bestuurslid wordt voorgedragen de heer A.J. van der Tang, die bij acclamatie wordt benoemd. Vervolgens wijst de voorzitter op het aftreden van de penningmeester de heer H.J.A. Sondermeijer, die te kennen heeft gegeven zijn bestuurslidmaatschap te willen neerleggen. Spr. roemt de grote deskun digheid van de scheidend penningmeester, een functie die hij in de afgelopen vijfjaar 'tot in de perfec tie' heeft vervuld. Daarnaast was hij lid van de Werkgroep Historische Bebouwing, waar hij als aan nemer een zeer heldere kijk op de zaken had. Ook was hij degene die het idee lanceerde excursies te or ganiseren en die de organisatie van de excursie naar Dordrecht op zich nam. Tenslotte was hij de animator van enkele bestuursfeestjes. Na nog enkele persoonlijke woorden aan hem te hebben gewijd, biedt de voorzitter aan de heer Sondermeijer een cadeau aan. De heer Sondermeijer zegt het bestuur hiervoor dank. De voorzitter deelt mee dat het bestuur als nieuwe penningmeester heeft benoemd mevrouw F. Wolter- Kleinendorst. De voorzitter wijst er op dat ook hij zijn functie wil neerleggen wegens drukke werkzaamheden. Als nieuwe voorzitter wordt voorgedragen de heer A.J. van der Tang. Spr. memoreert de verdiensten van de heer Van der Tang voor de vereniging. Gezien het applaus hoeft deze voordracht niet in stemming te worden gebracht. De voorzitter de heer Poels draagt de voorzittershamer over aan de heer Van der Tang en verlaat onder applaus de bestuurstafel. De nieuwe voorzitter de heer A.J. van der Tang zegt niet meteen nieuwe ideeën te willen spuien maar te willen doorgaan op de weg van de thans afgetreden voorzitter. De vereniging, zoals die in de afgelopen vijfjaar door de heer Poels werd geleid, kent twee beleidsonderdelen, waarvan de eerste de zorg is voor het bouwkundig bezit. De praktijk heeft de afgelopen jaren uitgewezen dat deze zorg vooral particulie re monumenteigenaars ter harte gaat en in veel mindere mate de gemeente. Onder het bewind van onze thans afgetreden voorzitter zijn we verschillende malen als pressiegroep naar de gemeente toe opgetre den, iets wat we ook in de toekomst zullen blijven doen. Waken voor het bouwkundige bezit blijft een belangrijke taak. Daarnaast zijn we ook een soort 'gezelligheidsvereniging' met sociale activiteiten als lezingen, excur sies etc. Ook dit zal een onderdeel van de vereniging blijven. De voorzitter noemt de verdiensten van de scheidend penningmeester als vooral een practisch man: 'doeners zijn ook belangrijk'. Over 'doen' gesproken zegt de voorzitter dat de heer Poels hem destijds gevraagd heeft om stukjes te schrijven voor ons tijdschrift, wat indirekt aanleiding was tot zijn toetreding tot het bestuur, vanaf 1975 is hij bestuurslid geweest -hij was het vierde lid- en in de prille beginfase heeft hij ook het mededelin genblad geredigeerd. Toen de heer Poels voorzitter werd, werden de vergaderingen een stuk langer. Daarvóór was hij enigszins in de schaduw gebleven van de toenmalige voorzitter de heer C. van der Geer. De nieuwe voorzitter spreekt zijn bewondering uit voor het werk van zijn voorganger, die vaak de stem van de vereniging is geweest. Spr. noemt de door de heer Poels gerealiseerde ideeën en zegt dat hij als voorbeeld zal blijven dienen, ook nu hij geen deel meer uitmaakt van het bestuur; 'weet dat je toch tot de onzen behoort.' De voorzitter wijst de vergadering erop dat er een punt is dat niet op de agenda staat. Het bestuur is unaniem van mening dat de heer Poels het erelidmaatschap van de vereniging toekomt en stelt de ver gadering voor hem dit toe te kennen. Gezien het applaus hoeft dit voorstel niet in stemming te worden gebracht. Overeenkomstig dit voorstel wordt besloten de heer Poels te benoemen tot erelid der vereniging. 193

Scyedam | 1987 | | pagina 37