De voorzitter gaat over tot voorlezing van de acte van benoeming tot erelid en reikt deze aan de heer Poels uit Tevens overhandigt hij het boek 'Bouwkundige termen' van Dr. E.J. Haslinghuis. Aan de da mes van de scheidend voorzitter en penningmeester wordt een fraai boeket overhandigd. De heer Poels zegt de vergadering dank voor de toekenning van het erelidmaatschap en voor het over handigde cadeau. Hoewel hij het voorzittersschap heeft neergelegd, zal hij nog wel actief blijven als lid van de werkgroepen Historische Bebouwing en Industrieel Erfgoed. Voorts zal hij zich gaan wijden aan onderzoek betreffende de geschiedenis van de Havenkerk en het Rooms- Katholiek onderwijs. Hij hoopt mee te kunnen werken aan de oprichting van een werkgroep 'Kroniek'. Spr. zegt dat het voor hem 'een vreselijke tijd' is geweest dat hij zoveel tijd van zijn gezin en zijn werk heeft moeten 'stelen'. Hij zegt zich bewust te zijn dat hij zijn gezin enigszins heeft verwaarloosd en dat hij vergroeid is ge weest met de vereniging. Tenslotte wil hij nog een 'testament' nalaten: "blijf als vereniging vechten voor het behoud van historische panden, tracht een eigen onderkomen te krijgen, hou meer contactavon den en zorg voor een vervolg op het rapport Bouwkundig Bezit'. De voorzitter dankt de heer Poels voor zijn wijze woorden. 9. Rondvraag De heer W.F. Fredriks vraagt naar de plaats van de 'School van Sanders' aan de Broersvest, waarvan laatst een foto werd gepubliceerd in 'Scyedam'. De heer Rook antwoordt dat deze school stond ter hoogte van het modehuis 'Alja'. De heer W. Groenendaal spreekt zijn respect uit voor het werk van de thans afgetreden voorzitter de heer Poels. De heer R.W. Poels doet een oproep voor oude schoolfoto's van voor 1930. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Na resumtie vastgesteld in de Algemene Ledenvergadering van maart 1988. de Voorzitter, de Secretaris, AJ. v.d. Tang J.M.M. Jansen 194

Scyedam | 1987 | | pagina 38