REDACTIONEEL De treinhalte Kethel-Spaland is de titel van het eerste ar tikel van dit winternummer van Scyedam. Tussen 1892 en 1938 is er bij de Kerklaan een klein stationnetje aan de spoorlijn Rotterdam-Den Haag geweest. De Kethelse boeren maakten dankbaar gebruik van deze treinhalte als zij naar de wekelijkse veemarkten in Delft en Leiden gingen. H. Kiela heeft een sfeerplaatje uit zijn collectie geselec teerd; de Zijlstraat met sneeuw én zon. In het kort vertelt hij ons de geschiedenis van een klein stukje Zijl straat. In de serie verhalen over de Catharinaschool en het ka tholiek onderwijs is er een bijdrage van K.G.M. Vrauw- deunt, die zijn Herinneringen aan de Sint Jozefschool op papier heeft gezet. Hij schrijft over de vakken die er op school werden gegeven, de schooltijden en de va kanties. Schiedamse berichtgeving is een navolging van een artikel dat L.C. Suttorp in Scyedam van mei 1.1. publiceerde. Dit maal komen o.a. de dienstregeling van de spoorwegen, een scheepsramp en natuurlijk weer de advertenties aan bod. Twee foto's van een Café in de Vlaardingerstraat sluiten deze jaargang van Scyedam af. W.F. van der Sman be schreef bij deze foto's de verbouwing van het pandje aan de Vlaardingerstraat nr. 5 tot café in het jaar 1935. Ik wil u nog wijzen op de afbeelding van de Lange Kerk straat achterin deze Scyedam; een rijtje panden dat op de nominatie staat te verdwijnen. Met het publiceren van deze foto spreekt de redactie zich uit tegen afbraak. Zoals ik al schreef is dit de laatste Scyedam van de der tiende jaargang. Rest mij u lezers, namens de gehele redactie, een geluk kig 1988 toe te wensen. H.v.d.V. 159

Scyedam | 1987 | | pagina 3