HISTORIE ACTUEEL JAN KIES Gevelstenen Op 17 februari 1988 heeft wethouder Zijdeveld in de nieuwe bebouwing aan de Ke- thelstraat een tweetal gevelstenen onthuld. De stenen, die mogelijk uit 1789 dateren, zijn oorspronkelijk afkomstig uit de Achtergevel, boven de waterlopen, van het in 1964 gesloopte gebouw van de watermolen aan de Vlaardingerstraat. Hoewel men zich wel af dient te vragen of een plaats in de voor- of achtergevel van de nieuwbouw aan de Vlaardingerstraat historisch gezien niet beter te verantwoorden zou zijn geweest, is het in de stad terugbrengen van historisch materiaal zeer sterk toe te juichen. Een verklarend tekstbordje nabij de gevelstenen is ons inziens wel op zijn plaats. Boterstraat 58 Hoewel niet direkt zichtbaar vanaf de straat, heeft het pand Boterstraat 58 rond de jaarwisseling een flinke opknapbeurt ondergaan. In december 1987 werd van dit herenhuis het dak grondig hersteld, terwijl in januari van dit jaar de achtergevel werd vernieuwd. De achtergevel is bij deze gelegenheid zoveel mogelijk in de oorspronkelijke toestand teruggebracht, compleet met vlechtin gen etc. Lange Haven 95 Jarenlang heeft slechts een geblakerde voorgevel geresteerd van het fraaie herenhuis Lange Haven 95, zonder dat er uitzicht op restauratie was. Op 11 maart j.l. is echter de eerste paal geslagen voor de herbouw/restauratie. Wanneer de werkzaamheden aan dit pand hun voltooiing naderen zal hier dan ook uitgebreid op teruggekomen worden. Broersveld/Blauwe Steeg In maart 1988 zijn in het kader van het verkeerscirculatieplan voor de Broersveld e.o. de panden Broersveld 15 en 17 (op de hoek van de Blauwe Steeg) afgebroken. 57

Scyedam | 1988 | | pagina 21