een keer per week van 3 - 5 uur in het zwembad op de Havendijk. Maar denk maar niet dat we vijf minuten eerder weg mochten van de zuster, want zwemmen was onfat soenlijk. Dus wij om 4 uur hollen naar 't zwembad, waarna we amper een kwartiertje in het water waren. Voor straf schoolblijven kwam natuurlijk ook voor. Tussen de middag werden we dan bij Juffrouw M. Maassen gedeponeerd. Deze bleef namelijk over, omdat ze uit Vlaar- dingen kwam. Strenge of langere straffen moesten we uitzitten op de breischool. Dat was toen de zogenaamde armenschool, of klompenschool. Na schooltijd kregen die kinderen van 4-5 uur breiles. Die zuster kon dan gelijk op ons passen. Tijdelijk gevraagd aan de Mariaschoo1 der StWi11ibrordus stichting Korte Haven 27 alhier, eene Onderwi jzeres om zoo spoedig mogelijk in functie te treden Salaris: wettelijk minimum Brieven inzenden aan het Hoofd der School Aan het einde van elk schooljaar was er een rapport en een prijsuitdeling. Dat gebeur de in het Weeshuis op de Hoogstraat in een grote zaal. 't Ging heel plechtig. Achter een lange tafel zat het hele bestuur van de St. Willibrordusstichting en zuster Marie- Henri als hoofd van de school. De wandeling met de hele school er naar toe over straat, dat vonden we prachtig. Officiële MULO was er toen nog niet. Na het zesde schooljaar viel de klas uiteen. De meeste meisjes gingen eraf of naar kostschool, waaronder ook ik. Er bleven maar een 3 of 4 kinderen over voor de 7e klas. Mijn schooltijd in Schiedam werd hierdoor in 1919 beëindigd. Mevr. E.J.M. Poolman-Rebers OOOOQQOOOOOO In de Nieuwe Schiedams Courant van 26 oktober 1908 verscheen deze advertentie wegens ziekte van Zuster Pauline. In november werd Mej.A. Vergeer uit Gouda aangesteld. 73

Scyedam | 1989 | | pagina 41