ovens niet goed werd uitgevoerd (ook was net mogelijk dat verkeerde brandstof werd gebruikt) dan kon het gebeuren dat grote roetvlokken in de naaste omgeving neerdwarrelden. En als dit dan uitgerekend op maandag (wasdag) gebeurde, dan toog een groep boze vrouwen naar de bakkerij om daar duidelijk te maken dat men niet blij was met de gratis zwarte vlokjes. Ook waren er filialen van grootwinkelbedrijven in de Groenelaan, zoals de Gruyter en Simon de Wit. Bij deze laatste was een bushal te voor de deur, want heel lang was de Groenelaan opgenomen in het lijnennet van de RET. Het was bus M en later lijn 41. Maar ooit was er zelfs een autobusgarage in de Groenelaan. Tegenover de Hagastraat was dat. Hier hadden de Gebroeders Korpel de bussen staan van hun onderneming die ze de GEBKO noemden en waarmee ze een busdienst onderhielden tussen het Rozenburgerplein en de Rotterdamse Diergaar desingel. De onderneming was geen lang leven beschoren (1923-1930) en in de vrij gekomen ruimte begon Tony van Lent toen zijn fietsenwinkel. Nu is daar apotheek Gouka gevestigd. Dat de straat weinig rigoureuze veranderingen heeft ondergaan, heeft er zeker toe bijgedragen dat ook het karakter vrijwel onaangetast is gebleven. Wat heel lang een probleem is geweest was de wateroverlast bij zware regenval. Maar dat moet nu tot het verleden behoren. Het aanzien van de straat is er in elk geval niet door aangetast. Ook de komst van vele nieuwe winkeliers heeft in het karakter van winkelstraat weinig of niets veranderd. Het is te hopen dat het nu aangelegde nieuwe straatpatroon geen al te grote concessie aan het moderne autoverkeer zal blijken te De Groenelaan bij de Hagastraat met de panden van Hasekamp. 105

Scyedam | 1989 | | pagina 29