Deel van de Fundatiebrief uit 1593. Vermeld in het boekje 'Het Hofje van Belois' door H.A.M. Roelants jr. (1888). Met enige moeite kunnen wij dit nog wel lezen. Extract, of Korte Inhoudt, van de fundatie Brief, van Hubregt Corssen, ambagtsheer van Belois, enz. Wij Melchior Willems van Walhouk, Balluw en Schout, Willem Jans van Heugelom, en Jacob Willems Brasser, Burgemeesteren, Jacob Lambregtse, Mr. Carel Lambregts, en Jan Jacobse de Vegt, Dat gecompareert is Hubregt Corsen, Borger en gebooren poorter, de welke verklaerde, ter Eeren van godt, en tot onderhoudt van armen en gebrekkelijke vrouwen, gefondeert en opgericht te hebben zekeren 20 woonhuyssen met nog een bakhuys, en koornsolder ten diensten van deselven 20 woonhuyssen, staande tussen den Raem, en steedes siekenhuys, met sulken vrijdommen van accys, als 't gasthuis, manhuys enz. hier hebben, met atvys van de vroetschappen Gegunt welke oude wijf kens hof, hij gedateert en begiftigt heeft. 1 Losrenten van 36 ponden groot vlaems ten lasten Gerrit Meese Vis gehipotiqueert op seker huys en erfe, misgaeders op sekere halve schur en plaesen, staende op de goystraet. Nog een Losrenten van 25 ponden vlaems 'sjaers, de huyssie onderhouden uit de Inkomste en loflijk reparatie geven; de heeren van de wet, 'sjarlijks op goede vrijdag te Ectigeeren twee goede mannen van des testateurs bloeden, of aen sijn bloeden gehilijkt. De welke als buiten vaders de Inkomste vant hoffie sulle ontfangen en uitdeelen, 'sjarlijks in de maent Aug. Elk huyssie dat bewoont wert 15 ton turf. En alle maenden 12 voor Een jar Gerekent 1/i agten- deel tarw. En alle maenden 1/s bier van 2 gl: 't vat. En alle Jaer in de Slagtijt van de beesten 20 pond vandt vlees. 128

Scyedam | 1989 | | pagina 16