En alle Jaers 2 halv: agtendeelties boter, war van het Eerste halt agtendeeltie sal uitgedeeld werden in primo 9b en 't 2 agtendeeltie in Mey, En voors alle Jaren primo 9 b Een tonne Oosterste gierst die gelijk om gedeelt sal werden. De buiten vaders alle jaer Rek. te doen aenborge- meestren. So wanneer een van de buiten vaders sterft, sal de overblijvende Een ander in des overleden plaes met De buiten vaders sullen indese vergadering ook ont- fangen, ouden of jonge vrouwe, die haer leven ommagtig sijn, En haer kost niet mogen winnen, En de aelmisse nodig hebben. Te wete Borgersvrouwen, of die ten minste 5 a 6 jaer, in dese stadt gewoondt hebben. Altijt Regardt nemende, dat vrouwe van des fonda- teurs bloeden of aen sijn bloede gehilijkt, vooral gepre- fereert sullen werden. Geen vrouwen sullen in dese vergadering kindere bij haer mooge hebben ofte late woonen. Wat vrouwen indese vergadering ontfangen werden, sullen daer komen met verlies van haer goederen. Op te voorwaerde als sij met de buiten vaders sullen accordeeren. Elke vrouw sal gehoude sijn te brengen 1 bet 2 dekens 2 paer slaep lakens 2 oorkussens 2-sloopen daer toe, met 1 tinne waterpodt ten minste 2 pond swaer, met Een tinne kannen weegt ten minste 1 pond, 9 tinne plattielen (borden) wegende elk 11/i pond. En voors andere huisraet, potte, pannen, Enz. om haer te behelpen van welk Goet en huisraet, Sij gebruyk sullen hebben haer leven Lang gedurende. En na haer overlijden sullen deselve vervallen, ten behoeften van dese vergadering, En ten profijte van dien en hof werden.

Scyedam | 1989 | | pagina 17