'Ter gelegenheid van zijn veertigjarig jubileum alskurksnijderbijdefirma Offerman alhier, mocht B.A. Holleman ondervinden hoe zeer zijne langdurige diensten op prijs gesteld wor den. De fabriek was getooid met de driekleur en de patroon, de heer E. Offerman, vereerde denjubilaris een toepasselijk cadeau bestaande in een prachtig gouden horloge met dito ket ting. Voorzeker was dit voorden ouden trouwen knecht een waardevolle erkenning zijner toe wijding aan 'spatroons belangen, die den dag van zijn 40-jarig jubileum in onuitwischbaar aandenken zal doen blijven De heer Everardus Offerman is 17 september 1918 te Schiedam overleden, oud zijnde 71 jaren en gewoond hebbende in de Laurens Knappertstraat (thans B.K.-laan) no. 2. Hiermede zijn wij echter nog niet aan het einde van onze beschrijving over de Schie- damse Kurkenfabricage. In het register van patenten, lopende over het tijdperk 1888-1889, ontmoeten wij devolgende kurkenfabrikanten: Thardt met ongeveer twee knechten, J.G. Hosman met twee knechten - die tevens slijter was in bier en sterke drank en twee biljarten in zijn zaak had staan - L. van den Toom met twee knechten, B. van der Zee die tevens koopman was en Offerman die wij reeds boven noemden. Onder deze kurkenmakers missen we nog de namen Vredebregt en Kloos. Mogelijk dat een volgend onderzoek de kopij zal leveren voor een tweede artikel. Dit artikel verscheen in augustus 1960 in de 'Nieuwe Schiedamsche Courant'. L.A. Abma (1890-1963), me dewerker van het Gemeente Archief Schiedam, schreef wel meer voor deze krant in de rubriek 'Schiedams historie in het kort verteld'. De katholieke Nieuwe Schiedamsche Courant werd opgericht 2 februari 1878. Uitgever Van Steenbergen Co.. Op 1 juli 1927 nam de Maasbode uit Rotterdam de uitgave over. Na 1 april 1960 werd de N.S.C. meer de lokale pagina van Het Nieuwe Dagblad, de grootste van de vijf kopbladen van de Maasbode in deze regio. Dit ging zo door tot 1967. 10

Scyedam | 1990 | | pagina 10