en de navolgende goederen van de weduwe drie sakneusdoeken twee sloven twee rokken een mantel vier paar kussens twee witte zakdoeken twee witte sloven een paar boordmouwen drie drie halsdoeken een boven muts vier onder mutsen twee hembden vier strijklinten voorts van het jongste kind een slaapmantel twee paar kousen twee halsdoeken drie boven mutsen vijf zakdoeken een hembd vier strijklinten twee sakken nog van Dirk van der Burg drie zakdoeken vier paar kousen twee dassen twee hembden en eyndelijk van Arent van der Burg drie sakdoeken drie paar kousen een hembd.' Dan volgt in art. 26 een opsomming van de leven de have en de gereedschappen: 'in het huys vier koeyen klaven een kaam met zijn toebehoren in het ene koestal vier houte melkemmers drie kopere melkkannen twee melkgukke dertien koebeesten een mest kalf een spoelingbak veertien klaven agt en twintig grampels agtien stalpalen op de zolder een partij hooij in het andere koestal agtien koebeesten tien kalveren vier en twintig kalfshokken een spoelingbak agtien klaven zes en dertig grampels een en twintig stalpalen in de gesamentlijke varkenshokken honderd zeven en zestig varkens voorts een berg pet hooij een chais een kar een chaise en karre tuyg twee spoeling schouwen een schuitje twee spoeling pompen drie goten een takel twee kruywagens twee beslage schoppen twee spille een heeg twee klosse vier ryven zeven vorken een mistschop een slegge en bak een kruywagen en schop en eenig slootgereedschap.' Aldus opgemaakt en getekend 3 januari 1778 ten overstaan van Cornelis Knappert, notaris te Schiedam. De ondertekenaars van de inventaris waren: Dirk van der Burg (1738-1780), de oudste zoon van de overle dene, en zijn broer, Martinus van der Burg (1740-1824), alsmede zijn zwager, Jan Nolet (1747-1835) en zijn andere zwager, Abraham Huijgen (1742-na 1 aug. 1808) en ten slotte de weduwe, Elisabeth van der Burg- Huijgen (1733-?). De dan nog inwonende Arnoldus (Arent) van der Burg Sr. (1756-1833) alsmede 'het jong ste kind', Catharina van der Burg (1769-1831) later echtgenote van Adrianus Meijer, konden niet tekenen vanwege hun minderjarigheid. Zulks gold ook voor de zoon Jan van der Burg (1754-1781), die we eveneens in de boedelinventaris tegenkomen. 22

Scyedam | 1990 | | pagina 22