de slag gegaan voor Kruseman. Deze had al een bepaalde opzet. Alleen nog maar be staande straten konden behandeld worden. Voorts moesten ook andere historische benamingen, bijv. officieuze volksnamen, buiten schot blijven. Kruseman ging ech ter helaas failliet en mijn manuscript is er dus nooit verschenen. Begin 1989 benader de het Gemeentearchief mij voor een uitgave, tezamen met het Fonds Historische Pu- blikaties Schiedam. Ik heb toen nog hard moeten werken om mijn manuscript aan te passen. Ik wilde ook niet meer bestaande straten opnemen en volksnamen. Zo is het er toch nog van gekomen: een boek met 1300 namen erin.' Blijf je de straatnamen volgen? 'Ik heb al informatie over veertien nieuwe namen in de computer zitten. Dat is nu aan de hand van de gemeenteraadsbesluiten makkelijk bij te houden. Of er later nog eens een publikatie komt door bijwerking in een tweede druk of een supple ment? Ik weet het niet, maar als dat zo is, zijn de gegevens zo voorhanden.' Werk je aan nog meer publikaties? 'Ik ben nu begonnen met een encyclopedie over Schiedam, waarin personen, gebou wen en belangrijke historische gebeurtenissen zullen worden opgenomen. Het werk van de Werkgroep Kroniek komt daarbij goed van pas. Het zal nog wel enige jaren duren voordat dit alles gereed is. Ik heb nu bijna een pu blikatie afgerond over de bloemententoonstelling en manifestatie 'Polyanthadie in april 1940 geopend werd. Een groots gebeuren, dat bijna het gehele toenmalige Volkspark besloeg. Voorts zal ik in Scyedam nog regelmatig publiceren.' We kunnen dus nog het nodige tegemoet zien! Het straatnamenboek alleen al mag er echter ook al wezen: een naslagwerk, een vindplaats van gegevens, dat de weg wijst in Schiedam, niet alleen in geografische, maar ook in historische zin! W.P. Rook - Van Schie, Dam en Schiedam. Historie en verklaring van Schiedamse straatnamen en lokatie-aanduidingen. Een uitgave van het Fonds Historische Pu blikaties Schiedam en het Gemeente- archief Schiedam, 1989.242 blz. Illustraties: 31 foto's, 40 situatieschetsen. Gebonden uitvoering. Prijs: 27,50. 26

Scyedam | 1990 | | pagina 26