Jeugdbond 1922 (allefoto's uit collectie B.F.J. van den Hoek) korps werd meer en meer gevestigd. Acht jaar later worden pogingen in het werk ge steld, om een muziekkorps (opnieuw) op te richten. Thans verheugt het korps zich niet alleen in een goed muziekkorps, maar heeft ook een zeer goed jeugdmuziekkorps en een zangbrigade die gehoord mag worden. Het jeugdwerk is goed georganiseerd. Ja, God heeft onze arbeid wonderbaar gezegend.' Over de sluiting van die bijzondere week: 'Zaterdag en Zondag, brigadiers Govaars met ons. Zingend en spelend voor Jezus trokken wij op Zaterdagavond door de stad. De zaal was geheel bezet. God was met ons. In deze samenkomst ontving het muziekkorps een vlag, als aandenken aan het 40- jarig jubileum. Zondagmorgen een verkwikkende heiligingsamenkomst, 's Middags een grote openluchtmeeting in het Sterrebos. Een enorme schare woonde deze bij. 's Avonds de sluitingssamenkomst en die was niet de minste. Bijna alle heilssoldaten waren op hun post. Er werd gezongen, ge speeld en getuigd tot eer van God. Het Woord van God werd met kracht gebracht: drie personen zochten vrede voor het hart.' Begrafenissen en uitstapjes Leger des Heils begrafenissen trokken, de jaren door, veel belangstelling. Er werd bekend gemaakt, broeder of zuster die en die is Bevorderd tot Heerlijkheid. In veel gevallen trok er een stoet, al of niet met het muziekkorps voorop, door de stad; er werd beurtelings gezongen en gespeeld. Over het heengaan van een familielid van de hierboven genoemde Van Wamelen vinden we vermeld: 'Maandag, 27 januari 1932 bereikte ons het bericht dat onze secretaresse, Zr. Van Wamelen, was heengegaan. Dit is wel een bijzonder groot verlies voor ons korps. Zij was een grote kracht als secreta resse, ook als korpskadettenleidster was zij een grote hulp en zegen voor onze jonge makkers. Zo brachten wij dan haar stoffelijk overschot, Woensdag 29 juni grafwaarts. 124

Scyedam | 1990 | | pagina 24