zin naar overzee. Ditmaal naar Canada. Het muziekkorps raakt daardoor 3 mu zikanten kwijt. En als opnieuw anderen het voorbeeld volgen vindt op 17 juni weer een afscheidsbijeenkomst plaats. Een echtpaar met twee dochtertjes. Weer een mu zikant minder. Dit herhaalt zich in 1954. Op 21 maart afscheid van twee gezinnen met hun kinderen. Het jeugdmuziekkorps verliest daardoor zijn leider. Een gevoelige klap voor Schiedam, doch aanwinst in Canada, waar de strijd door hen zou worden voortgezet. Tot op de dag van vandaag! De laatste klap valt als 20 juni 1954 nog eens een gezin koers zet naar Canada. Weer 2 muzikanten minder. Gelukkig herstelt alles zich weer. Kerstvieringen Kerstfeest 1954 gaat de geschiedenis in met als grote bijzonderheid: 'met driehonderd bejaarden voor het eerst in de geschiedenis een aparte kerstfeestvie ring met aan het eind, uitdeling van kerstpakketten'. Op zondag 11 mei 1958, met moederdag, mag het muziekkorps een concert geven in de gevangenis in Scheveningen. Zo zijn er in de loop der jaren veel kansen geweest el ders op te treden. Het zangkoor (de zangbrigade) liet talloze malen bij bijzondere ge legenheden van zich horen; ook in bejaardenoorden en ziekenhuizen. In de week van 28 juni tot 6 juli van het zelfde jaar had korps Schiedam een belangrijk aandeel in de zogenaamde tentweek, met als motto 'Schiedam voor Christus.' Met Kerstmis 1958 moest met 425 bejaarden worden uitgeweken naar gebouw Arca de. Na afloop niet meer het als voorheen gebruikelijke kerstpakket maar wel een paar nuttige verrassingen. Na een aantal Kerstfeesten met bejaarden bij de werf Wilton Fijenoord, waarvoor Heropening pand Lange Haven. U ziet ze stappen! U hoort ze spelen! (foto Het Nieuwe Stadsblad) 131

Scyedam | 1990 | | pagina 31