en over het rad van avontuur: 'Moge het draaibord slechts niet behoeven te worden aangemerkt als een zinnebeeld van ons optreden in de ernstige dagen, welke wij modernen doorleven. De 'Bazaar' van 1896 was een groot succes: het saldo na aftrek van onkosten be droeg f 6.408,57% (omgerekend naar huidige maatstaven een fors bedrag). En zo zouden er nog meer succesvolle bazaars volgen. In 1909, toen al begonnen was met de bouw van het huidige kerkgebouw (naar ontwerp van prof. Henri Evers), werd nog een grote bazaar georganiseerd om de ontbrekende gelden bijeen te brengen. Een bazaar (Niet die van 1896) NOGMAALS 'SCHIEDAMS OUDE BINNENSTAD' Ofschoon in ons Mededelingenblad en in Scyedam al melding is gemaakt van het verschijnen, oktober vorig jaar, van Henk Kiela's derde fotoboek, willen wij er toch nog even bij stilstaan. Want Kiela is er wederom in geslaagd om geïnteresseerden in (oud-)Schiedam genoeglijke ogenblikken te bezorgen. Zowel de foto's als de begelei dende teksten in het boek ademen een sfeer van nostalgie. Dat de samensteller ver knocht is aan Schiedam, daarover kan geen twijfel bestaan. En het is evenmin buiten kijf dat hij dat gevoel op anderen weet over te dragen. Kiela hoeft dan ook niet over ge brek aan belangstelling te klagen wanneer hij in diezelfde oude binnenstad zijn boek - het eerste dat hij in eigen beheer heeft uitgegeven - onder de aandacht van voorbij gangers brengt. Zolang de voorraad strekt kan men 'Schiedams oude binnenstad' uitsluitend bij de auteur bestellen (tel. 010-4746510). De prijs bedraagt 35,-. De eer der verschenen fotoboeken van Kiela zijn wel in de boekhandel verkrijgbaar. (AvdT) 42

Scyedam | 1991 | | pagina 42