Hoofdofficier: Maarten Kouwenhove de Jonge; 17-7-1700 contra: Trijntgen Ariens, 27 jaar ten laste: ontuchtig leven, medeplichtig aan dieverije straf: strengelijk met roeden te worden gegeseld en levenslange verbanning Hoofdofficier: Maarten Kouwenhove de Jonge; 17-7-1700 contra: Maartgen Ariens, 23 jaar, geboren te Schiedam ten laste: medeplichtig aan dieverijen straf: aan te zien de bestraffing van haar zuster en stiefvader en 15 jaar verbanning Hoofdofficier: Maarten Kouwenhove de Jonge; 15-3-1698 contra: Casper Barentz, 28 jaar, geboren te 's Gravenhage. ten laste: meervoudige diefstallen straf: terzijde het raadhuis te worden gehangen tussen hemel en aarde en met koor den gestraft te worden todat de dood er op volgt. Het dode lichaam zal worden af- gedaen en gevoerd naar het Galgeveld. Hoofdofficier: Mr. Jacob de Brauw; 26-4-1702 contra: Jan Willemse van der Beecq (alias Cijtjes Jan), 19 jaar, geboren te Rotterdam. ten laste: meervoudige diefstallen (met 4 medeplichtigen) straf: met de strop om de hals strengelijk te worden gegeseld en daarna met stadsijzer te worden gebrandtekent, de straffen van de bendeleden aan te zien om dan nog eens geseling en brandtekening te ondergaan; 25 jaar tuchthuis en de resterende jaren verbanning naar Suriname. Hoofdofficier: Mr. B.J. Pielat van Bulderen; 10-8-1803 contra: Maria Beuter, 30 jaar, geboren te Schiedam ten laste: diefstal van schoengespen straf: 4 dagen hechtenis op water en brood, 3 jaar tuchthuis en daarna 3 jaar verbanning 67

Scyedam | 1991 | | pagina 23