/s' 1V cc Maar toch ging het niet goed met de sociëteit. De naderende opheffing van de schutte rij zal daar wel niet vreemd aan geweest zijn. In 1903 is er een plan tot liquidatie maar er komen ook oproepen tot steun. Eind 1911 is het dan toch zover. Het terrein en opstallen worden verkocht. De ge meente verhuurt dan weer gedeelten aan derden. In 1917 - 1918 wordt dor de gemeen te besloten het gebouw te slopen maar op 24-9-1921 spreekt de S.C. over noodwonin gen in het Paviljoen. Vermoedelijk is het gebouw begin jaren twintig gesloopt. De Heer en Mevrouw ROELANTS—BIJDENDIjK noodigen tot bijwoning van een KINDERFEESThetwelk zij zich voor stellen te geven Zaterdag 11 April a.s., van 6—10 uur, in de Zaal der „Officieren- Vcreeniging"alhier. Vraag Uwen Ouders op bijgaande kaart het antwoord in te zenden vóór Zaterdag 4 April, Nieuwe Haven 131. Dankzij medewerking van enkele lezers kunnen wij enige 'documenten 'tonen. Zij geven en indruk van de sfeer en het sociale leven van een deel van de bevolking rond de eeuwwisseling. Kinderfeest. Het gaat er vrij officieel toe op dit feest onder leiding van en echte prestidigateur (gooche laar). Zouden er ook kinderen van brandersknechts zijn uitgenodigd? Vast niet! Wat is een kaalkoppen-wedstrijd? Balboekje. In en balboekje werden de namen genoteerd van de mensen waarmee werd gedanst. Op merkelijk dat het programma in het Frans is. Een quadrille is en dans waarbij carrés van 4 paren ver schillende figuren uitvoeren. 62

Scyedam | 1992 | | pagina 22