DISTILLEERDERIJEN IN SCHIEDAM 1880 In 1880 ongeveer, kwam een eind aan de laatste bloeiperiode van de branderijen. In Schiedam waren toen 357 branderijen en een stoombranderij vertegenwoordigde 13V2 branderij. Het is lang gewoonte geweest de capaciteit te relateren aan de stan daard branderij bestaande uit 3 X 4 beslagbakken en 3 ketels. Zo kon men een dub bele of een halve branderij hebben (wat ook weer niet wil zeggen dat men IY2 ketel be zat). In het pré-industriële tijdperk, wat voor de branderijen nog gold, had een brander soms op verschillende lokaties een branderij. Er waren in 1880 in totaal 62 mouterijen. Bron: jaarboekje Schiedam 1880. Distillateurs DISTILLEERDERIJEN IN SCHIEDAM 1921 Er waren toen nog een aantal branderijen: Eelaart, Adr. v.d. Heyligers Z.Thom. Hoppe P. Meder Zn. J.J. Kerdel M. Loopuyt Co. P. Meijer Co. C. Melchers Wz. J.J. Visser Zn. D. Houtman Co. A Branders-distillateurs Beukers G.A.J. Beukers J.T. Daalmeijer A. Dirkzwager M. Finje Co. Gelder, Boer Co.van Gent J.H. van Kramers Gebrs. Pant P.C. van der Kleijheeg H. Lagerweij M.G. Legner J.F. Mak F. Melchers P. Meijer JDz.PJ. Nolet F. Nolet J.AJ. Wenneker Co. Ris Hz. J.H. Roetman Co. Rijnbende Zonen S. Schade Buijsing Schieveen A. Ven AJ. van de Wed. AJ. Walraven Zn. Kreuger J. Bron: Adresboek Nederlandsche Nijverheid en Export ADaalmeyer M. Dirkzwager J.J. Melchers Adr. v.d. Eelaart J.J. Meder S.Rijnbende Zonen Duys Co. Wed. Av.d. Eelaart Fa. J.H. van Gent W. Hasekamp Co. Th. Heyligers Zoon AHoutman Co. Herman Jansen A. de Koning Gebr. Kramers J.F. Legner P. Loopuijt Co. P. Melchers Meyer Co. J.J. Melchers P. van Gent P. Hoppe Herman Jansen J.AJ. Nolet Ph.Chr. v.d. Pant Rutten's Disty Schade Buysing Gebr. v.d. Schalk Sch. Alcoholfabr. Utd. Dist. of Holland Visser Co. D.Viser Zoonen W.Hasekamp Co.,Havendijk 33 'Hollandia', 's Gravenland Hulskamp Zn. Molijn, Westfrankelandse straat 22 Fa. Herman Jansen, Zijlstraat 8 A de Koning, St. Anna Zusterstraat 16 20

Scyedam | 1993 | | pagina 20