DISTILLEERDERIJEN IN SCHIEDAM 1957 Dit soort lijsten moet men kritisch bekijken. Soms is een bedrijf al jaren niet meer ac tief, maar is nooit uitgeschreven. Of is het bedrijf een slijterij met een zeer beperkte produktie van een likeur of advocaat. Enkele bedrijven hebben hetzelfde adres. Florijn was een kleine distilleerderij welke na het bombardement van Rotterdam door Dirkzwager werd overgenomen. Rutten was in de jaren 20 vanuit Rotterdam bij Daal- meijer gevoegd. Rutten ('Black Prince') is als merk nog in Afrika bekend. Beide be drijven waren van Kleipool. De bekende Schiedamse naam P. Loopuyt Co. was in 1957 bij Blankenheym Nolet in Rotterdam ondergebracht. Merkwaardig dat het bedrijf Wanders, pas na de oorlog in Rotterdam begonnen, maar toen al actief in Schiedam, niet wordt genoemd. De lijst van distillateurs, uit een Belgische publikatie omvat 196 Nederlandse namen, waarvan 17 uit Amsterdam en 19 uit Rotterdam. Een tiental jaren later begon voor de bedrijven een koude sanering. In Schiedam zijn nu nog vijf bedrijven actief namelijk: Joh. de Kuyper, Dirkzwager, H. Jansen (met Vlek uit Delft nu de 'Uto' vormend), Nolet (J.A.J.) en Wanders. Bron: Annuaire des Vins et Spiriteux 1957 (Belgié). 21 'De Maas' (Nolet), Nieuwe Haven 141-145 B.A.J. Wittkampf. Westerkade 22 Blom, Westerkade (belang van 'Hollandia') Beukers (Firma J.Th), Lange Nieuwstraat 229; Bitter (Firma A), Elzensteeg 2; Boll Dunlop's Distilleerderij N.V., Noordvest 37; Coebergh De Bruyn C.V., West Frankelandschestraat 15; Daalmeyer N.V., Branderij-distilleerderij, A., Raam 13; Cohn's Wijn- en Spiritualiënhandel N.V., M., Willemskade 1; Dirkzwager Az. (Firma M.), Noordvest 23; Duiken Weiland Co's Distilleerderij N.V., Nieuwe Haven 3; Duys Co., N.V., Distilleerderijen, Nieuwe Haven 99; Eelaart, N.V., Distilleerderij Adrianus van den, Korte Haven 29; Eelaart, N.V., Distilleerderij Weduwe A v/d, Boterstraat 8; Florijn Co., Firma Wed. J., Noordvest 23; Gent (Firma J.H. van), Nieuwe Haven 99; Gent's Distilleerderij, N.V., P.van, Noordmolenstraat 16; Hasekamp Co. (Firma W.), Havendijk 33; Heyligers Zn. (Firma Thomas), Lange Haven 53; Hoppe (Firma P.), Nieuwe Haven 101; Jansen, N.V., Herman, Zijlstraat 6; Jansen Wouterlood's, Distilleerderij en Likeurstokerij, N.V., Grote Markt 37; Korenaer, Distilleerderij en Likeurstokerij, De,Hoofdstraat 42 Kramers (Firma Gebr.), Hoofdstraat 69; Kuyper Zn.(Firma Johs.de), Buitenhavenweg 98; Legner (Firma J.F.), Lange Haven 75; Meder Zn. (Firma J.J.), Noordvest 95; Melchers Wz., N.V. Distilleerderij J.J. v., Noordvestsingel 69; Melchers (Firma P.), Distilleerderijen en Likeurstokerijen De Locomotief, Lange Haven 74-76; Meyer Co., N.V., Distilleerderij C., Nieuwe Haven 9; Nolet (Firma AC.A.), Lange Nieuwstraat 229; Nolet (Firma J.AJ.), Hoofdstraat 10;

Scyedam | 1993 | | pagina 21