TENTOONSTELLINGEN In Museum "De Dubbelde Palmboom" te Delfshaven Rotterdam wordt van 25 juni tot 26 september 1993 de tentoonstelling "Bezield door Flessen" gehouden, in samen werking met de verzamelaarsvereniging "De Oude Flesch". Flierin komen onder an dere ook jeneverflessen en andere gebruiksflessen aan bod, evenals reclame materiaal enz. In het Stedelijk Museum te Schiedam wordt van 26 juni tot 12 september 1993 een tentoonstelling gehouden waarin de relatie tussen Schiedam en de branders industrie, distilleerderijen en jenever wordt behandeld. Hier wordt aandacht geschenken aan mensen, bedrijven en de producten. NIEUWE UITGAVEN 35 Jaar Opstandingskerk 1957-1992. [Samenstellers A.J. de Koning en G.H. Jonkers], Groenoord, Schiedam, 1992, 77 p., 5,-. Dit boekje is vorig jaar november verschenen. Na een kort hoofdstuk over de bouw, volgen hoofdstukken die de instrumenten, predikanten, kosters als onderwerp hebben. Daarna komen het kerkewerk, kerkbezoek en de opstanding aan de orde. (P.F.) Schiedams dagboek. De beschrijving van een week uit het leven van 33 Schiedammers. [onder redactie van Kor Kegel], Scriptum, Schiedam, 1993, 177 p., 25,—. Een aardig boek, dat een leuk beeld geeft van vijf dagen uit het leven van een aantal Schiedammers. De personen die hun belevenissen prijsgeven, zijn mensen van zeer verschillende achtergrond. Zo krijgen onder andere een brandweerman, een huisarts, kunstenaar, boekverkoper, chirurg, agent, krantenbezorger en een huisvrouw de gele genheid hun weekje te beschrijven. Wat opvalt is dat er wel veel mensen zijn gekozen die iets met de Gemeentelijke Openbare Bibiotheek te maken hebben.(P.F.) Oproep Wie kan mij helpen aan: Informatie en/of foto's over het pontje dat gevaren heeft van de Bakkerstraat naar de Makkerstraat? Gegevens over de Schiedamse schrijver H. Lourense, pseudoniem van Hendrik Bijl, (1893-??) en zijn boek 'Jan Mak, een Schiedamse jongen uit de Franse tijd' (1946). Reacties naar: Paul Feelders Jozef Israëlslaan 15 3141 KC MAASSLUIS Telefoon: 01899-23157.

Scyedam | 1993 | | pagina 35