Of» den tweedenvierdenvijfden, zevenden, achtsten en tienden Maart STICHTINGSACTE MUSIS SACRUM achttien-hondcrd-twecënveertig compareerden \oor Meester KAREL ARNOLD POORTMANopen baren Notaris te SchiedamHoofdplaats van het vierde Kanton des derden Arrondisseraents van de Provincie Zuid-Hollandin tegenwoordigheid van Willem Christiaan Kimmijterwinkelier en ondernemer van openbare verkoop ingen van roerende goederen, en Te unit Keuzenkamp bediende van het Schiedamsch Departement der Maatschappij: Tot Nut van 't Algemeenbeiden binnen genoemde Stad woonachtigals getuigen hiertoe verzochtde hierna onder artikel vier genoemde Heeren en Mejufvrouwen (met uitzondering der minderjarigen), allen mede te Schiedam woonachtig te kennen gevendedat zij met elkander waren overeengekomen als volgt Artikel één. De Comparanten zullen met elkander oprigtenzoo als zij zijn doende bij dezeeene veree niging welke den naam zal dragen van Murit Sacrum. Artikel twee. Het hoofddoel dezer vereeniging is de bevordering der beoefening van fraaije kunsten en wetenschappen binnen genoemde Stad. Artikel drie. Ten dien einde zullen zij een kapitaal bijeenbrengen van ten minste zeventien duizend vijf honderd guldenverdeeld in aandeelen van honderd gulden ieder, doch in bijzondere geval len door nagemeld Bestuur te beöordeelen en te bepalen splitsbaar in twee halve van vijftig gulden. Wanneer het blijken'mogt, dat dit kapitaal yiet toereikende was, zal het gezegde""Bestuur de bevoegdheid hebben van hetzelve te brengen op zoodanige somals noodig zal zijnj doch niet hooger dan van twintig duizend gulden. '.Boven deze som zal geene vermeerdering-van kapitaal kunnen plaats vinden, dan krachtens bijzonder besluit der vereeniging. In allen gevalle zal de vermeerdering van kapitaal geschieden doorin de eerste plaats aan de tijdelijke leden dei' vereeniging de gelegenheid te geven van daarvoor inteschrijvenen vervol gens wanneer dit het gewenschte gevolg niet mogt opleverenof nieuwe leden aantenemendie ieder ten minste honderd gulden bijdragen en in allen deeleeven als de tegenwoordige contrac tantenverbonden zullen zijn, of geld ter leen optenemen en daarvoor, des noods', do goederen der vereeniging te verbinden. Artikel vier. Tot daarstelling van het oorspronkelijke kapitaal zullen de comparanten bijdragen als volgt De Edel Achtbare Heer Jan Loopuijt, Burgemeester der meergenoemde Stad, koopman en commissionnairvier duizend gulden; 41

Scyedam | 1993 | | pagina 5