geldsommen het doen van alle noodige betalingen enin het algemeenmet het bewerkstelligen van al datgenewaardoor de vereeniging in bet bezit gesteld wordt van de noodzakelijkste middelen om haar doel te bereiken. Artikel twaalf. Na het volbrengen van dezen last en uiterlijk vóór het einde des loopenden jaars zal dat Bestuur aan de leden der vereenigingdaartoe behoorlijk opgeroepenrekening en verantwoording afleggen van deszelfè gehouden beheer en door de goedkeuring hiervan volkomen ontslagen en gekweten zijn, zonder eenig voorbehoud. Artikel dertien. Vervolgens zal in dezelfde vergadering dadelijk worden overgegaan tot de benoeming van een nieuw Bestuur; van welke benoeming, even als van alle opvolgendealleen blijken zal door eene verklaring van drie leden des vorigen Bestuurs en drie leden der vereeniging, die houders zijn van het grootste getal aandeelen. Artikel veertien. Dit Bestuur zal gerekend worden aangesteld te zijn voor den tijd van drie achtereenvolgende jaren en na dien tijd moeten aftreden. De aftredende leden zullen echter dadelijk op nieuw ingekozen en benoemd kunnen worden. Al wie bij de eerste benoeming of in het vervolg tot Bestuurder verkozen wordt zalten minste voor drie jarenzich die benoeming moeten laten welgevallenop verbeurte eener geld boete van tien guldenten voordeele van de kas der vereenigingzijnde deze bepaling echter niet van toepassing op de medeleden der vereeniging tot het vrouwelijk geslacht behoorende. Wie gedurende drie jaar als Bestuurder werkzaam is geweest zal binnen den tijd van zes jaar, tegen zijnen wilniet weder als zoodanig kunnen worden aangesteld. Artikel vijftien. Het laatstgemelde Bestuur zalin het algemeenbelast z!ijn met het gansche beheer van de zaken der vereeniging, overeenkomstig de voorschriften van het Burgerlijk Wetboekin ver band met het meergemelde doel, de tegenwoordige bepalingen en de besluiten van de vergade ringen der ledenwordende aan hetzelve bepaaldelijk opgedragen om de daarvoor vatbare goede ren in eene brandwaarborg-maatschappij binnen dit Rijk gevestigd te verzekerenen de bevoegd heid gegeven van dezelve goederen aan één of meer corporatien of personenonder alle zoodanige voorwaardenals hetzelve zal goedvindente verhurenen zelfs de onroerende daarvan zulks noodig achtende, met hypotheek te bezwaren. Artikel zestien. Telken jarc in de maand October zal hetzelve Bestuur in ccnc vergadering der leden daartoe door middel van de Rotterdamschc Courantminstens veertien dagen te voren, bijeengeroepen, rekening en verantwoording doen van deszclfs beheer welke, opgenomen en goedgekeurd zijnde, ten bewijze hiervandoor drie der aanwezige leden die de meeste aandeelen in het kapitaal der vereeniging hebbenzal worden ondertcckcnd. Vervolgens zal in dezelfde vergadering worden vastgesteldop 45

Scyedam | 1993 | | pagina 9