Restauratie Toen bleek dat het bedrijf levensvatbaar was kon worden gedacht aan onderhoud en her stel van het onroerend goed. Het gebouw is werkelijk van onder tot boven geheel overhoop gehaald, waardoor alle eventuele gebreken aan het licht konden komen. De gehandhaafde kapconstructie werd voorzien van een nieuwe pannen bedekking: het buitenschild met rode pannen, het binnenschild met grijze. De zolderverdieping herbergt thans wat zou kunnen worden aangeduid als het 'Roelants- museum'. Onhandig versnipperde verdiepingen werden op enkele plaatsen efficiënter ingedeeld. De plafonds werden overal gehandhaafd. De derde verdieping behield het zichtbare bal- kenplafond en de nog aanwezige geprofileerde deuromlijstingen. Hier is nu de toonka- mer en het archief. Op de tweede verdieping bevinden zich thans de directievertrekken met nieuwhouten lambrizeringen. Aldaar is ook een reeds langer bestand herdenkingsraam aangebracht. De centrale in het plafond aanwezige stucversiering van het voorvertrek is nieuw aange bracht in 19e-eeuwse stijl. Verder konden enkele geprofileerde deuromlijstingen worden behouden. In de zijgevel is een raam bijgemaakt met dezelfde afmetingen als de aangren zende ramen. (Voorheen was het directiekantoor gehuisvest op de eerste verdieping van het aangrenzende pand nr. 139.) De eerste verdieping is vanuit de winkelruimte meer te ervaren als een entresol, de ramen 181 De inwendige stalen steunconstructie ter hoogte van de begane grond. (Foto: M. Rietveld) Lange Haven 141na de restauratie van 1991 (Foto: R.W. Poets, september 1993

Scyedam | 1993 | | pagina 29