onveranderd en vormen een historisch monument waarop Schiedam met recht trots kan zijn. Het prachtige orgelfront in rococo-stijl, dat zelfs in het buitenlandse orgel-literatuur staat afgebeeld, brengt iedere bezoeker van de Aula in verrukking en van het klankkarak ter gaat een grote bekoring uit. Voeg hierbij de rust, die het 18e eeuwse interieur van de Aula met zijn fraaie preekstoel (1789, A. van Campenhout) ademt, dan is er alle aanlei ding om de orgelconcerten regelmatig te bezoeken. Behalve in de vakantiemaanden juli en augustus bestaat hiervoor op de derde zaterdag van elke maand om 15.00 uur gelegenheid, dankzij de inzet van het Bestuur van de ver eniging 'Vrienden van het Stedelijk Museum te Schiedam'. Nieuwe kaarten van Schiedam De Lions Club Schiedam heeft het initiatief genomen een set kaarten met afbeeldingen van karakteristieke Schiedamse stadsgezichten te laten drukken. De opbrengst van de verkoop komt ten goede aan het Ron Wichmanhuis (een ontmoetingsplaats in Rotterdam voor iedereen die seropositief is of aids heeft) en voor het toekomstige gedistilleerd museum 'de Gekroonde Brandersketel'. Er is ook een verjaardagskalender met dezelfde afbeeldingen. De maker van de afbeel dingen is dr. J.M. Melchers. Prijzen: enkele kaart 3,-; serie van zes verschillende afbeeldingen 15,-; verjaardagskalender 12,50. Te koop bij W.J. van Wijk, Nassaulaan 25 31 16 EP Schiedam, 010-473 49 58. Glasfabrieken en glaswerkers In ons vorige nummer is weggevallen de herkomst van de afbeeldingen. Deze kwamen uit de collecties J. Slieker, P. Zwart en J. de Pater en uit het personeelsbladV.G. (Foto: Stedelijk Museum) 187

Scyedam | 1993 | | pagina 35