STANDAART IN DE LOKALE PERS IN 1928 Om een indruk te geven van de omvang en de klantenkring volgt hier een samenvatting van berichten over Standaart in een jaar dat het bedrijf nog een grote omvang had. 4 jan. Plaatsing van een orkest orgel in de Cinema Empire te Antwerpen. 18 jan. Opdracht voor een electrisch cinema concertorgel voor het Monopol Theater te Keulen. 19 jan. Standaart zal een electrisch orkestorgel exposeren op de Internationale Tentoonstelling op filmgebied te Den Haag. 7 apr Opdracht voor een orgel voor het nieuwe bioscoop-paleis te Dortmund. 29 mei Nieuwe opdrachten voor cinema-orkest orgels in theaters te München-Gladbach en Buer i.W. 9 juni Opdrachten voor concertorgels in Elberfeld en Cassel (D.) 16 juni Voor het in aanbouw zijnd Luxor Theater in Rotterdam levert Standaart een drievoudig orkest orgel. 1 aug. De orgelfabriek van A.W.J. Standaart Sr. is omgezet in een naamloze vennootschap met een aandelenka pitaal van 300.000. 5 okt. Fons Blaisse uit Schiedam heeft als eerste het orgel bespeeld in het W.B. theater te Beverwijk. 1 nov. Het Handelsblad van Antwerpen schrijft over de Standaart-orgels uit Schiedam, waarvan er meer dan 300 zijn geleverd in België, Duitsland, Engeland, Frankrijk en Overzeese landen. 17 nov. Levering van een cinema orgel aan het Bocaccio Theater in Keulen. ATELIERS UITSLUITEND VOOR KERKORGELBOUW. GERRIT vamML LINDESTRAAT37" 39. TCLÉr. 0607 Rotterdam, 26 Oct. 17. Den Hel lid. Geb, lieer A Cool Hzn, Sokiedom. Hooggeachte Heer! Ingevolge Un geeerd sehryven dot by myn thuiskomst uit Steennyk in myu bonden komt bericht ik U dat een electrische uindmacbine nog te leveren is nit Znitserland, dat dit echter steeds moeielyker nordt omdat thans ook Engeland permissie voor uitvoer ge ven moet, wat. met enorm veel tydroovende formaliteiten gepaard gaat. In Un plaats zon ik nu bestellen ais tot aanschaffing besloten is, algemeen nordt vs ondersteld dat de pryzen eerder hooger dan'lager gaan zullen en U heeft er dan toch do delyk Un genot van. De prys is momenteel voor een geheel complete installatie met alle mogelyke kosten in begrepen f865.00, minstens drie maanden zullen er mede heen gaan voordat de machine na telegrafische bestelling, hier kan zyn. My gaarne tot het geven van alle genenschte inlichtingen bereid verklarend, inmiddels met alle Hoogachting ön dn, dienaar: Brief van Standaart aan de NPB over het orgel voorde kerk aan de Westvest. (ArchiefNPB) 14

Scyedam | 1994 | | pagina 14