Op 26-3-1982 wordt het door de huidige bewoners gekocht van het Bouw- en Aannemingsbedrijf J.M. Bakker B.V. die het op haar beurt weer had gekocht van de firma Vrijmoed Wittkampf, met de bedoeling om in de panden 54 en 56 appartementen te maken. De huidige bewoners hebben het na langdurige zelfwerkzaamheid verbouwd tot twee woningen met een werkplaats. Het pand heeft een dubbele klokgevel en bestaat uit 2 verdiepingen. Het staat op de monumentenlijst. Boven de deur is aanwezig een gesneden bovenlicht, voorstellende de godin van de hoop met duif en anker. Aan de voorzijde is een gevelsteen gevestigd met de godin en voorzien van de tekst: 1724 De hoop in den hoove van 's-herten vreden. (Helaas is het jaartal verkeerd weergegeven in het boekwerk 'Bouwkundig bezit van de stad Schiedam'). Deze gevelsteen is een replica. De originele steen heeft in de achterge vel gezeten, toen uitkomende op een binnenplaats. De gevelsteen zat onder een dikke laag verf en was bovendien sterk verweerd. Op 15-9-1943 werd in de Schiedamse krant om opheldering gevraagd omtrent de tekst. Twee dagen later reageerde hierop de heer H. Lindeman, oud Schiedammer, toen wonende in Amsterdam, die zich de originele tekst herinnerde, zodat de replica met bovengenoemde tekst in de voorgevel kon worden aan gebracht. Volgens de heer A. van de Poest Clement zou de spreuk ook hebben kunnen luiden: De hoop in den heere van 's he(a)rten wegen met aandacht naar de woordspeling: 's he(a)rten wegen: (Harten Wegen). Dit plaatsen in de voorgevel is gebeurd ten tijde dat de Erven Lucas Bols eigenaar was van het pand. Deze heeft de panden nr. 54 en 56 laten Lange Haven 56. Vrije doorkijk vanuit de le naar de 2e etage door de verwijderde vloer. Foto C.v.d. Tuijn, 1982) 24

Scyedam | 1994 | | pagina 24