nieuwd. Deze nieuwe binten zijn minder dik en waren aan de voorzijde van het pand gesitueerd, aan de achterzijde de oude binten. Deze zijn gewisseld zodat in de woonka mer van de le etage nu de originele binten zijn te zien. De ramen zijn gemaakt van eikenhout, gezaagd uit consoles afkomstig van Van der Berg aan de Westvest. De kozijnen zijn gemaakt van grenenhout, gezaagd uit balken welke waren gekocht van de slopers van de branderij 'De Pijnboom' van de firma Dirkzwager aan het Groenweegje. De traptreden zijn gemaakt van spoorbielzen, welke in de lengte zijn doorgezaagd en op dikte gebracht door de vandiktebank. In de zijmuren van de woonkamers zijn nieuwe ramen gemaakt voor de lichtval. De openslaande deuren van de 1 e etage zijn de nog originele deuren met origineel beslag, waarbij de panelen zijn vervangen door glas. Aan de achterzijde is op iedere etage een raam uitgehakt tot een achterdeur, met trap naar het achterplatje. Dit platje moet nog worden verbouwd tot terras De huiskamers zijn aan twee zijden voorzien van IJsselstenen. Deze stenen zijn afkom stig van afgebroken distilleerderijen en uitgebroken winkelpanden op de Hoogstraat. De vloeren van de woonkamers zijn voorzien van vloerverwarming met oude plavuizen, welke hoofdzakelijk ook afkomstig zijn van andere distilleerderijen. De verbouwing heeft zo'n 3'^jaar in beslag genomen, waarbij hoofdzakelijk alles in zelf werkzaamheid is verricht in de avond- en weekenduren. Veel steun hebben we onder vonden aan ons grote voorbeeld dhr. L. Tijsen, die zijn pand op de hoek van Lange Haven en Bokkensteeg reeds had verbouwd. Een woord van dank mag dan ook niet onverlet blijven. Nadat het pand voor bewoning werd betrokken, heeft de verbouwing enige tijd stil gelegen door interne omstandigheden, maar al snel werd toch weer aan de keukens begonnen, die geheel zelf werden vervaardigd. De restauratie van het snijraam boven de deur mag ook nog wel genoemd worden. De toestand van het beeld begon slecht te worden. De hand van het beeld was verrot, evenals een gedeelte van het anker, zodat deze zijn vernieuwd. Door de vele verflagen waren de scherpe contouren vervlakt, zodat besloten werd om het geheel kaal te maken en opnieuw te schilderen in de originele kleuren. Tevens werd besloten nieuw glas aan te brengen. Dit klusje heeft zo'n 5 a 6 maanden geduurd. De volgende klussen welke nog uitgevoerd moeten worden, zijn de vernieuwing van de buitendeuren, het maken van een entree en het vervolmaken van het trappenhuis. 26

Scyedam | 1994 | | pagina 26