Johannes Cornelis van der Tuyn, mouter te Schiedam; de panden worden dan beschreven als: le. Een branderij met distilleerderij, mouterij, pakhuizen, kantoor, erven en open grond, staande en liggende aan de Schie, met de nummers 98,100 en 102.2e. Een pakhuis, ingericht tot kuiperij, met erve en open grond aan de Raam no. 35, hoek Verbrande Erven. Te zelfder tijd droeg F.J.A. Wenneker ook aan J.C. van der Tuyn over: 2 aandelen in de N.V. Molen 'De Vrijheid', mitsgaders alle koopmansgoederen, fabrikaat, fusten, zakken, vaste en losse gereedschappen en wat verder tot de door hem uitgeoefende bedrijven van 'brander-distillateur, moutmakeren kuiper' behoorde. Per 1 oktober 1926 werd de aloude firma Wenneker Co. omgezet in een Naamloze Vennootschap Distilleerderij Wenneker Co. te Schiedam. Tot aan de verhuizing van de fa. Wenneker naar Roosendaal 1967, is de 1 e verdieping van het pand als kantoor in gebruik geweest. De bovenste verdieping heeft in het verleden als opslagruimte gediend, hetgeen nog te zien is aan de grote verzakkingen die de gevels heb ben doorgemaakt. De omgeving van de N.V. Wenneker verandert in deze jaren ook. Het 'kleyn watertje', waarvan in alle acten melding wordt gemaakt, wordt gedempt. De oude ooievaarsbrug wordt vervangen door een moderne brug. Nadat de fa. Wenneker vertrok ken was, is het pand, samen met een groot aantal panden aan de Schie en Raam in handen van diverse eigenaren geweest. De laatste eigenaar heeft alle bebouwing om het pand heen gesloopt en nieuwbouw neergezet. In opzet zou het dan als monument beschermde Schie 98 in het bouwplan opgenomen worden, echter kwa technische eisen en subsidiere gelingen bleek dit niet realiseerbaar. Schie 98. Interieur van de woning op de bovenste verdieping 29

Scyedam | 1994 | | pagina 29