Deze fundering ondersteunt de oude buitenwanden en een nieuwe binnenhuid waaraan de oude gevels zijn verankerd, (zie doorsn. AA en DD) De oude balklagen werden uit de gebouwhuls getakeld en op het werkterrein gesorteerd. Er bleek zeer weinig hout geschikt voor hergebruik. Dit werd toegepast in het trappen huis van de woningen. De overige balklagen werden - in vorm en afmeting gelijk aan de oude - als nieuw werk uitgevoerd en belegd met een vloer van houten visbek-delen. Deze balklagen zijn in het zicht gehouden - en fungeren feitelijk als blijvende 'bekis ting' voorde daarop gestorte betonnen woningvloeren (brand wering/geluidswering). De kap werd geheel in hout uitgevoerd en met Oud-Hollandse pannen gedekt. Van alle buitengevelramen en luiken bleek het kozijnhout verrot. Ze zijn allen in identieke vorm en scheefstand vervangen door nieuwe. De buitendeuren zijn voorzien van gietijzeren voorzetramen - waarbij werd gerefereerd aan een foto van de bestaande toestand in 1890. Het uit de vorige eeuw - van foto's bekende - emaille reklamebord Wenneker' werd in de restauratie betrokken en in aangepast ontwerp van ir. E. Janzen op de gevel Raam aan gebracht. De restauratie duurde van november 1990 tot november 1991. Uitvoering Plan en direktievoering Arch.bur.Ir.H. Lelieveldt te Rotterdam Uitvoering IGB Aann.mij. te Rotterdam i.s.m. H.J. Jurriëns Aann.mij. te Utrecht Opdrachtgever en Projektkoördinatie Stichting Beschermd Stadsgezicht Schiedam Schie 98 thans nr94) na restauratie (foto: R. W. Poels 1992 32

Scyedam | 1994 | | pagina 32