Lientje, Lientje Een eigenaardig wezentje hier is Lientje, het jeugdige factotum van de studio, die deson danks ook vlot Fransch spreekt tegen den Gallischen operateur; Lientje, die met noncha lante charme de gasten ontvangt, die ter afwisseling als figurante meespeelt, die voor kof fie en thee zorgt, die óók aan de lampen morrelt als ze even niet branden, die met haar onafscheidelijk leitje steeds gereed staat voor de lens met de witte krijtnummers van de te spelen scène er op, en die tusschen dit alles door gauw op de fiets springt, vuil en wel, des noods in haar overall - voor wasschen en verkleeden is geen tijd - om een boodschap te doen. Dan klinkt heel eventjes vergeefs de roep door de studio: Lientje! Lientje!... Adrienne Solser Op 18 februari 1873 bracht Engelina Fiorina Hartlooper een dochter ter wereld die bij de burgelijke stand in Rotterdam werd ingeschreven als Engelina Adriana Hartlooper. Op 2 november 1876 trouwt de moeder (toneelspeelster, 40 jaar) met Johannes Solser (direk- teur toneelgezelschap, 43 jaar) in Rotterdam. Zij erkennen vijf kinderen, waaronder een ander kind van Mevrouw Hartlooper (Josephina, geboren 26 mei 1863). Overigens staat bij de huwelijksakte de opmerking "Johannes Solser, zich noemende van der Vank", maar deze laatste naam speelt in ieder geval bij de eigen en aangenomen kinderen geen rol. Zo wordt de in 1873 geboren dochter van Engelina Hartlooper later bekend als Adrienne Solser die opgroeide in het destijds zeer bekende artiestengeslacht. Op 6 februari 1877 wordt het gezin uitgebreid met een broertje, Abraham Lion. Bet als keepster in de voetbalwed strijd. (foto: Ned. Filmmuseum) 86

Scyedam | 1994 | | pagina 10