..IK 1 TANTE BET Adrienne Solser Bet naar de Olympiade en Bet de huwelijksmakelaarster". Maar die "zijn ons bespaard gebleven" volgens de filmhistoricus G.Donaldson. Na de Olympiade De film "(Tante) Bet naar de Olympiade" is op vrijdag 13 juli 1928 in het Rotterdamse Thalia theater in premiere gegaan. Toegang boven 14 jaar. Uit de aankondiging: "lederen dag Groote Matinee met persoonlijk optreden van mevrouw Adrienne Solser." Hierin zong zij ook liedjes, zoals zij in een interview verklaarde. De combinatie film met toneel optreden was heel gebruikelijk. Gelijktijdig draaide bijvoorbeeld in het Rotterdamse "Grand" de buitenlandse film "Een ondeugende bakvisch", met op het toneel Nap de la Mar. In juni van dat jaar wordt in opdracht van M. Spree gewerkt aan een film die hij wil gebruiken voor een combinatie toneel en film. In de zomer van 1928 gaat in de Circus Schouwburg in Rotterdam, waarvan Spree direkteur is, "het nieuwste successtuk van M. Spree" Reindorp naar de Nenijto!! Spel van Braafheid en Verleiding met zang, dans en film enz. (geen toegang beneden 18jaar). De Nenijto is een grote tentoonstelling geweest in Rotterdam. f V KOMISCHE HOLLANDSCHE FILM Kom vanaf Heden Vrijdag: ln de Almelosche Bioscoop bij het groote Feestprogramma met mijn laatste groote Wederom speel ik daar de hoofdrol in. Wederom kom ik daarbij zingen en expliceeren. Geacht. Publiek, van Almelo en Omstreken, lk ben zoo blij weer eens opnieuw persoonlijk kennis met U te zullen maken, dat ik U een buitengewoon vroolljken avond beloof. Ik zorg voor de stemmingen Uheeft maar t-ê lachen van begin tot einde. Ik verwacht U allen Met viool IJ ke groeten, TANTE F KT. Tante Bet kondigt zelf haar komst naar Almelo aan. Bij een soort "recensie" van de pink- sterkermis te Heerenveen wordt naast kermisattracties ook genoemd "Bet naar de Olympiade", een rijke bron van plezier en jool". En zo moet men misschien wel de Bet films bekijken. Volkshumor zonder enige pretentie gebracht door iemand die het kermiswezen van nabij kende uit haar jeugd. Het publiek heeft het nieuwe fenomeen "film" ook in de reizende theaters op de kermis leren kennen. 92

Scyedam | 1994 | | pagina 16