"Investerings Impuls Werkgelegenheid". Begin maart dit jaar kwam het verlossende positieve bericht binnen: de gemeente Schiedam krijgt 9,1 miljoen gulden rijksbijdrage, waarvan het groot ste deel voor de Singelkerk kan worden gebruikt. Zelf beschikt de parochie over een spaarpot van circa 1 miljoen gulden. Maar al deze bedragen, aangevuld met andere overheidsbijdragen, van monumentenzorg, provincie en gemeente zijn niet voldoende om het volledige onkostenbedrag te dekken, vooral omdat er door de parochie zelf moet worden voorgefinancieerd. De toegezegde bedragen worden in een flink aantal jaarlijkse termijnen betaald, met een grote rentelast tot gevolg. Daarom is in mei een financiële actie gestart onder de bevolking van Schiedam. Het comité van aanbeveling bestaat uit: Mgr. A.H. van Luyn, bisschop van Rotterdam, Drs. R. Scheeres, burgemeester van Schiedam, Mr.Dr. V.A.M. van der Burg, H.F.M. Coebergh, Prof.Mr. P. Sanders, Mr. A.F.A. van Velzen, Mevr, M.A.C. Taverne-van Campen. (Giro: 2625000 t.n.v. Parochie H.Liduina OLV Rozenkrans o.v.v, restauratie Liduinabasiliek), Bank: 81.31.71.482) Over de komende restauratie het volgende: Vooralsnog zal er weinig van een herstel van het kerkgebouw te zien zijn. Het grootste deel van de werkzaamheden speelt zich ondergronds af. Er wordt een volkomen nieuwe fundering van betonbalken op stalen buispalen gevuld met beton, trillingsarm aangebracht. De palen wor den binnen en buiten langs de bestaande houten fundering ingebracht tot in de vaste zandlaag, waardoor de gevels worden opgevangen. Over de palen wordt een betonnen ringbalk aangebracht, de binnen- en buitenbalk worden gekoppeld door onder de fundering dwarsbalken aan te brengen. De werkzaamheden binnen in het gebouw kunnen onder de vloer worden uitgevoerd. De kolommen in de kerk worden op dezelfde wijze als de bui tengevels opgevangen. Pas wanneer de nieuwe fundering zich heeft gezet en het verdere verval tot staan is gebracht, zal ook de schade verholpen worden aan muren en gewelven. De aanbesteding van het funderingswerk had plaats op 12 mei. Het funderingswerk wordt uitgevoerd door de firma Jurriëns uit Utrecht. De officiële start van het werk (de "eerste paal") was op 19 september. Een heel ander bericht betreffende de Singelkerk is het per koninklijk besluit van 30 juli 1993 ver lenen van een heraldisch wapen aan deze basiliek Hoogstraat 9, waarvan in april 1994 de winkelpui werd uitgebroken. (Foto: A. H. Groeneweg, 1977) van de H. Liduina en O.L. Vrouw Rozenkrans. (Een dergelijke verlening is traditie indien een kerk wordt verheven tot basiliek.) Het wapen met de spreuk LIDUINA SPONSA CHRISTI (LIDUINA BRUID VAN CHRISTUS) toont een roos (symbool voor Liduina), een con opeum met tintinnabulum (beide tekenen van de basiliek) en het wapen van Schiedam. Het wapen is opgenomen in het wapenregister van de Hoge Raad van Adel van het Koninkrijk der Nederlan den. 137

Scyedam | 1994 | | pagina 21