Scheurkogel. Beiden goed CHU. De zoon van Slavenburg, Thijs, werd bankier en wet houder voor de CHU. Diens zoon was weer een bekend bridger. Ik heb op allerlei nieuw bouwprojecten gewerkt: in Bijdorp, in de Stadhouderslaan en omgeving en in Schiedam- West. Enige tijd was ik werkloos, toen er begin jaren twintig een economische malaise was. In de jaren dertig werd het nog moeilijker. Toen was ik langere tijd werkloos. Ik moest elke dag gaan stempelen in de beurs en als lid van de (christelijke) bond ook een lijst tekenen bij bestuurslid Ph. Poort thuis in de Fabristraat. Er werd streng gecontro leerd. Als je een keer niet gestempeld of getekend had, kreeg je voor die dag geen uitke ring. Om wat bij te verdienen bij mijn schamele uitkering repareerde ik schoenen voor familie en kennissen. Voorts volgde ik werklozencursussen. Ik leerde Engels en wat esperanto. Toen ik voorlopig geen zicht meer had op werk, ben ik in 1933 een eigen bedrijfje begon nen aan de Singel (88a). Totdat ook daar geen perspectief meer inzat en ik in 1941 een baan kon krijgen bij Vlugman. Uiteindelijk kon ik in 1958 een betrekking krijgen bij de dienst Gemeentewerken. Kort daarvoor was ik naast de Grote Kerk, Nieuwstraat 32, komen wonen. Als bijbaan had ik het luiden van de klokken. Sinds enige jaren woon ik nu in verzorgingstehuis Spaland. Ik ben er al enige jaren secre taris van de bewonerscommissie. Daaruit vloeien weer allerlei andere werkzaamheden voort. Zo hebben we regelmatig overleg met de commissies van de andere verzorgingste huizen, ga ik naar provinciale vergaderingen enz.. Ik maak ook verslagen van reisjes en trouwerijen en dat doe ik meestal in dichtvorm. Ik heb het dan ook erg naar mijn zin." Orgelhandelaar Figee viert een jubileum 40-jarig huwelijk, bedrijfsjubileum en Koos en Piet waren van de partij. Op de derde rij van onderen af gerekend, vrijwel recht boven Figee staat Piet en nog weer een rij naar boven, ietsje meer naar rechts, half achter twee anderen, staat Koos. Zaal Musis Sacrum 37

Scyedam | 1995 | | pagina 37