DE KETHELSE REIS VAN JAAP DE RAAT Op vrijdag 25 november j.l. werd het nieuwe boek van Jaap de Raat, Een Kethelse reis gepresenteerd. De presentatie van dit nu al weer vijfde boek van onze bekende en popu laire Kethelse schrijver en schilder vond plaats in het Saksische boerderijtje aan de Harreweg, waar De Raat geboren en getogen is. Te midden van ruim veertig aanwezigen introduceerde de samensteller van het boek, Aad van der Tang deze nieuwe uitgave. Daarna haalde De Raat herinneringen op en droeg hij het volgende gedichtje van zijn hand voor: Voorjaarsstorm Onder wind brekende bomen lag eeuwen lang het ouderhuis met stolpend dak te dromen Totdat bij nacht na licht geruis met brute kracht een storm opstak Bij donderend natuurgeweld werd d'aller groot ste boom geveld NIEUWE UITGAVEN en drukte met haartakkenkruis opoudebarg en Saksisch huis Toen boom gekapt de boel gered gevaar ontsnapt en weer naar bed, ga maar weer rustig slapen. Geloof het maar.... een nieuwe aanval staat al klaar. De stad, de vijand van de boer ligt met haar grijpklauw op de loer en zal het van je kapen! Jaap de Raat, Een Kethelse reis. Fonds Historische Publikaties Schiedam, Schiedam, 1994,162 p., 22,50. Een boek vol prachtige illustraties, voornamelijk tekeningen van Jaap de Raat zelf. De verhalen beschrijven het verleden van het dorp Kethel. De inhoud van de teksten is zeer interessant. Handig is het persoonsregister aan het einde van dit boek. Dit register ver wijst ook naar de personen voorkomend in de vorige vier boeken van De Raat. De leesbaarheid van de teksten is matig. Dit komt o.a. door de vele versregeltjes en het veelvuldig herhalen van bepaalde formuleringen. (P-F.) Schaduwen over Schiedam Eindredactie B. van Bochove, S. Louis, H. Noordegraaf. Uitgave: "Fonds Historische Publikaties Schiedam" i.s.m. Gemeente Archief Schiedam. Prijs: 29,50 na 1 juni 1995 35,00. 42

Scyedam | 1995 | | pagina 42