van de oorlog in militaire dienst. Wat hem zo bij zonder maakt is de volgende verklaring van de heer Ehrenburg van het "Twentsch Centraal Station voor Electrische Stroomlevering N.V. Hengelo (O.)": Hierin wordt verklaard, dat op 1 april 1945 na een actie door leden van de Binnenlandse Strijdkrachten in de omgeving van het opwekbedrijf van de heer Ehrenburg door de Grüne Polizei een tegenactie werd ondernomen. Bij deze actie werden ook leden van het personeel van het opwekbedrijf gevangen geno men en direct verhoord, hierbij werden zij met de dood bedreigd. Eén der leden van de B.S. werd inderdaad ter plaatse gefusilleerd. Bedoelde personeels leden werden beschuldigd van samenwerking met de B.S. en meegenomen door de Grüne Polizei. Toen de groep op enige honderden meters van de Centrale moest wachten, werd zij inge haald door een lid van de Duitse bewaking van het bedrijf, welke bewaking toen reeds geruime tijd plaatsvond. Dit lid van de bewakingstroep sprak met de gevangen personeelsleden die hem bekend waren en vernam van de Grüne Polizei, dat het de bedoeling was de gevangenen in een bos bij Borne te fusilleren. Daarop heeft deze Duitse bewaker zich gewend tot een commandant van de Grüne Polizei, die na het gesprek met de bewaker de gevangenen gelastte weg te gaan. De betrokken personeelsleden zijn ervan overtuigd dat door deze voorspraak hun leven werd gered. De voorspraak werd gedaan door de Duitse bewaker G. Seelig. De betrokken personeels leden zijn de Nederlanders: C.J. Bongers, machinist, H. Feikema, chef van de wacht, J.H.H. Sprakel, machinist en M. Westerhof, portier, allen woonachtig te Hengelo (O.). Deze verklaring werd ondertekend door de vier personeelsleden op 16 april 1946. 5 Over de verdere levensloop van Georg Seelig weet ik alleen dat hij in 1946 naar Rotterdam verhuisd is. Om het beeld van Georg Seelig te completeren heb ik nog de volgende vragen: 1. Wie heeft Georg Seelig en zijn vrouw gekend en kan iets over hen en hun verblijf in Schiedam vertellen? 2. Wanneer is hij in Schiedam komen wonen en bij welke firma heeft hij gewerkt? D.H. Docter Nassaulaan 17 3116 EP Schiedam

Scyedam | 1995 | | pagina 5